kujtim cakrani

“Kemi gabuar rëndë në Turqi”, Cakrani flet për marrëveshjet e ekstradimit

Avokati Kujtim Cakrani i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania foli në lidhje me marrëveshjet e esktradimit me vendet e...

Çfarë është droga xhelatinë? Ekspertët: Është vdekjeprurëse, të nisin hetimet

Megaoperacioni anti-drogë me 233 të arrestuar në të gjithë vendin dhe futja e drogërave të reja në vend ka ngritur shqetësimin...

“Të respektohet ligji me Belerin”/ Avokat Kujtim Cakrani: Ka shkelje proceduriale

Avokati Kujtim Cakrani foli në lidhje me çështjen “Beleri” ku tha se nuk e ka mbrojtur  atë si person por ka...

Avokati: Beleri nuk ndikoi në rezultatin e zgjedhjeve, po e mbajnë peng

Avokati Kujtim Cakrani ka komentuar refuzimin e kryetarit të zgjedhur në Himarë, Fredi Beleri për betim. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Lirimi i Tahirit, avokati: Sa paguhen gjyqtarët për 1 vit shërbim prove

Avokati Kujtim Cakrani është treguar kritik ndaj lirimit nga burgu të ish-ministrit Saimir Tahiri, ditën e  djeshme. Në një intervistë për Euronews...

Avokat Cakrani: Të legalizohet prostitucioni si në kohën e Zogut që lejohej me ligj

Avokati Kujtim Cakrani është shprehur se është dakord që shtëpitë publike të legalizohen. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews...

Kujtim Cakrani: Shqipëria si Tajlanda, të huajt e përdorin për turizëm seksual

Avokati Kujtim Cakrani është shprehur si Tirana është kthyer si një Tajlandë e vogël, ku të huajt e përdorin për turizëm...

Cakrani: Pronarët e tokave shkojnë tek bandat sepse shteti nuk i jep asnjë zgjidhje

Avokati Kujtim Cakrani është shprehur se pronarët e tokave shkojnë vet te bandat e krimit për shkak se shteti nuk u...

Kujtim Cakrani: Janë mbi 10 mijë të vrarë për shkak të konflikteve për pronat

Avokati Kujtim Cakrani është shprehur se në këto 30 vite, janë vrarë 10 mijë persona për shkak të konflikteve që kanë...

“Çfarë do i bëjë prokuroria ‘Rrumit’?”Cakrani: Akuza për të s’është subjekt i SPAK

Avokati Kujtim Cakrani tha se akuza për Aleksandër Laho i njohur si “Rrumi i Shijakut", nuk është fare subjekt i SPAK. I ftuar...

Cakrani: Në arkivat e shtetit janë futur dokumente të falsifikuara për pronat

Avokati Kujtim Cakrani, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, tha se problematika e pronave ka nisur që në vitin...

Përdhunimi në grup dënohet me 20 vite burg, thotë avokati

Avokati Kujtim Cakrani thotë se Shqipëria dhe Kosova kanë dënime penale të ndryshe, në lidhje me abuzimet seksuale. Në emisionin "Sot" në...