kukës

PS anulon festimet për fitoren në Kukës, shkak dita e zisë në Kosovë

Fituesi i zgjedhjeve në Bashkinë e Kukësit, Alberta Halilaj, ka deklaruar se festimet për fitoren e Partisë Socialiste do të anulohen...

Fitorja e Halilaj, kreu i PD në Kukës fajëson Berishën dhe Metën

Kreu i Partisë Demokratike në Kukës Arif Rexhmati ka reaguar në lidhje me fitoren e kandidatit të Partisë Socialiste, Albert Halilaj,...

U zgjodh kryetar bashkie, Halilaj: Jam njeri i rregullt, do mbetem djali i thjeshtë

Albert Halilaj, i cili është zgjedhur kreu i ri i Bashkisë së Kukës ka dhënë një intervistë për Euroneës Albania. Ai ka...

PS fiton zgjedhjet në Kukës, qytetarët: Video-skandali i Gjicit nuk ndikoi tek votat

Qytetarët kuksianë kanë folur për mikrofonin e Euronews Albania, pas fitores së Albert Haliljat në zgjedhjet që u zhvilluan ditën e...

Rama shpall fitoren në Kukës: PS avantazh të pakthyeshëm

Teksa vijon numërimi i votave në Kukës, kreu i qeverisë Edi Rama ka shpallur fitoren. Në një postim që ka bërë në...

Nis numërimi i votave në Kukës| Tensione në VNV, shkak vëzhguesit e paautorizuar

Tensione janë regjistruar në qendërimit të numërimit të votave në Kukës, pak para fillimit të numërimit të kutive të votimit për...

Mbyllet procesi i votimit në Kukës, 4 mijë votues më pak se në Maj

Është mbyllur procesi i votimit për kryetarin e Bashkisë së Kukësit Gazetari Ardit Hoxha bën me dije se në krahasim me muajin...

Zgjedhjet në Kukës, pjesëmarrje e ulët, e djathta shqetësohet për ndërhyrje

Zgjedhjet për drejtuesin e Bashkisë Kukës kanë nisur me një klimë të qetë. Kandidatit i Partisë Socialiste, Albert Halili ka qenë...

Zgjedhjet në Kukës, Muça: Pse Bashës i intereson që Berisha të humbasë

Gazetari Flogert Muça tha në një intervistë për Euronews Albania se Lulzim Bashës i intereson që kandidati i Berishës në Kukës...

Voton kandidati i PS në Kukës: Ishte fushata më e mirë

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur...

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur...

“Do votojnë djalin e tyre”, Çela dhe Manja përplasen për kandidatin e Kukësit

Isuf Çela dhe Ulsi Manja kanë debatuar në seancën e kësaj të enjteje në Kuvend sa i takon kandidatit të Kukësit...

Zgjedhjet në Kukës, Celibashi zbulon kostot: Pse s’janë pranuar 11 komisionerët e PD

Qytetarët e Kukësit do t’i drejohen sërish qendrave të votimit këtë 24 shtator për të zgjedhur kryebashkiakun e ri pas shkarkimit...

Testohen pajisjet biometrike në Kukës, 45 946 zgjedhës kanë të drejtën e votës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve testoi këtë të martë pajisjet biometrike që do të bëjnë të mundur identifikimin e qytetarëve në zgjedhjet e së dielës për...

Deputetët e PD takim në Kukës, Bardhi dhe Berisha bashkojnë forcat për zgjedhje

Vetëm 5 ditë para zgjedhjeve të pjesshme në Kukës, deputetët demokrat mbështetës të grupimeve të Berishës dhe Bardhitjanë mbledhur këtë të...

Ironizon Spahiu:  Të shohim sa do fitojë Gaz Bardhi me Berishën në Kukës

Juristi Kreshnik Spahiu deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se në zgjedhjet e Kukësit do të shihet influenca e bashkimit...