kukës

Zgjedhjet në Kukës, miratohet renditja e kandidatëve në fletën e votimit

Sot, në seancën publike të Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve u hodh shorti për renditjen e subjekteve zgjedhore në fletën e votimit,...

PD zyrtare nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 24 shtatorit në Kukës

Partia Demokratike dega Kukës ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e pjesshme që do të mbahen në...

KAS rrëzon Partinë Demokratike, PL me dy anëtarë në KZAZ për zgjedhjet në Kukës

KAS ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demorkatike zyrtare për ndryshimin e vendimit lidhur me ndarjen e anëtarëve të KZAZ-ve. Komisioni i Sanksioneve...

‘Bashkë Fitojmë’ kërkesë në KQZ për regjistrimin në zgjedhjet në Kukës

Koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ përmes një kërkese të depozituar në KQZ kërkon regjistrimin në procesin e zgjedhjeve që do të zhvillohen në...

U shkarkua nga Laçi, Stavri Nica trajneri i ri i Kukësit

Stavri Nica është trajneri i ri i Kukësit. Ai u shkarkua nga ekipi i Laçit dhe përmes një njoftimi në Facebook...

Zgjedhjet në Kukës, Celibashi vendos regjistrimin e PD-së së Bashës

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka vendosur regjistrimin e Partisë Demokratike të Lulzim Bashës në zgjedhjet e Kukësit. Sipas tij PD-ja...

Zgjedhjet e pjesshme në Kukës, Rithemelimi mban sot primaret

Sot demokratët e Kukësit do të zgjedhin kandidatin e tyre për bashkinë, i cili do të garojë në 24 shtator, në...

PS miraton kandidatin për bashkinë e Kukësit, ja figura që do ta përfaqësojë

Asambleja e PS në Kukës miraton kandidaturën e Albert Halilaj për kandidat të PS për bashkinë Kukës. Ndërkohë, fjalën e fundit do...

Arif Rexhmati kandidat i PD në zgjedhjet e Kukësit: Primaret s’i shërbejnë bashkimit

Arif Rexhmati ka bërë me dije se do të jetë kandidati i Partisë Demokratike zyrtare për zgjedhjet e Kukësit më 24...

Primaret e Rithemelimit për zgjedhjet në Kukës më 27 gusht

Kryesia e Rithemelimit të PD në mbledhjen e saj për organizimin e procesit zgjedhor për Primare për zgjedhjet e pjesshme të...

“Lëvizje e zgjuar dhe e mençur”, Tabaku përshëndet tërheqjen e kandidatit të BF

Admir Sinamati, kandidati i Bashkë Fitojmë në bashkinë Kukës në zgjedhjet e 14 majit është tërhequr nga kandidimi në zgjedhjet e...

Garoi më 14 maj në Kukës, kandidati i Bashkë Fitojmë tërhiqet nga Primaret

Admir Sinamati, kandidati i Bashkë Fitojmë në bashkinë Kukës në zgjedhjet e 14 majit është tërhequr nga kandidimi në zgjedhjet e...

KAS rrëzon kërkesën e PD, 1 komisioner në zgjedhjet e Kukësit

Vendimmarrja e kryekomisionerit Ilirjan Celibashi është certifikuar. Partia Demokratike do të ketë një komisioner në zgjedhjet e Kukësit, ndërsa Partia e...

Dilemat për kandidatin në Kukës, Rithemelimi njofton mbajtjen e primareve

Rithemelimi ka njoftuar mbajtjen e primareve për të përzgjedhur kandidatin që do të garojë në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen...

Zgjedhjet në Kukës, PD ankimon në KAS vendimin për anëtarë në KZAZ

Partia Demokratike ka depozituar në KAS ankimimin në lidhje me zgjedhjet e 24 shtatorit në Kukës. PD kërkon të përfaqësohet në zgjedhjet...

Dilemat për garën e Kukësit, kush janë dy emrat që mund të garojnë për opozitën

Në 24 shtator qytetarët e Kukësit do t’i drejtohen kutive të votimit për të rizgjedhur kryetarin e ri të bashkisë që...