kukës

Çfarë ka bërë për Kukësin? Gazetarja zë ngushtë nënkryetarin e bashkisë

Nënkryetari i bashkisë Kukës, Granit Gjana u shpreh në “RinOn” në Euronews Albania se ka lënë Tiranën për të jetuar në...

‘U burgos 3 herë për dhunë’, rrëfimi trishtues i 54-vjeçares që kërcënohet nga burri

Emisioni "Review" në Euronews Albania ka sjellë historinë e një gruaje në Kukës, ndaj së cilë është ushtruar dhunë për 30...

Vokshi prezanton kandidatët e miratuar për primaret, emrat në 26 bashki

Në një komunikim për mediat Albana Voksi ka prezantuar kandidatët e miratuar për primaret në 26 bashki të vendit. “Janë mbi 200...

Emigrantët shqiptarë në Angli, Begaj: Duhet një konsullatë në Kukës

Presidenti Bajram Begaj ka komentuar nga Kukësi çështjen e ikjes së shqiptarëve dhe debatin që ka shkaktuar në politikën e brendshme...

Kurti pret delegacionin nga Shqipëria, ftohet për vizitë në Kukës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, priti sot në zyrën e tij një delegacion nga Shqipëria, të përbërë nga dy deputetë të...

Pandeli Majko akoma s’ka ardhur të prezantohet në qytetin tonë, thotë Safet Gjici

Kryebashkiaku i Kukësit Safet Gjici, është shprehur se Pandeli Majko ende nuk ka shkuar në këtë qark për t’u prezantuar pasi...

Statuja prej kartoni e mbretëreshës në Kukës

Këtë të hënë në Londër i jepet lamtumira e fundit Mbretëreshës Elizabeth II, ndërsa në qendër të qytetit verior të Kukësit...

Po mblidhte boronica, zhduket pa lënë asnjë gjurmë i riu në Kukës

Një 23-vjeçar nga Borja e Kukësit ka humbur gjurmët, ndërsa po mblidhte boronica në bjeshkët e Sharrit. Vendi ku Meledin Izudin Adili...

‘S’ka shpopullim të Kukësit’, Gjici: Qindra kuksianë janë rikthyer për të investuar

Safet Gjici, kryebashkiaku i Kukësit tha se largimet nga Kukësi kanë qenë prej vitesh sidomos në Angli, pasi Shqipëria është vend...

Trafik armësh drejt Kosovës, arrestohen 6 persona në Kukës

6 persona janë arrestuar nga Policia e Kukësit, pasi tentuan të trafikonin armë zjarri dhe municione luftarake drejt Kosovës. Në operacionin e...

Helmimi masiv në Kukës, Drejtori i Ujësjellësit: Nesër dalin analizat e ujit

Uji i ujësjellësit të Kukësit është i pijshëm, në bazë të analizave nga vetëm ky ujësjellës. Kështu u shpreh për emisionin Sot...

5 vlonjatë arrestohen me 20 kg kanabis në Kukës

5 persona janë arrestuar në flagrancë nga policia në Kukës pasi janë kapur me një sasi lënde narotike të llojit kanabis...

Arrestohet Ismail Morinaj në Kukës

Policia ka arrestuar Ismail Morinajn mesditën e së mërkurës në Kukës. 40-vjeçari ishte i shpallur në kërkim nga Drejtoria Vendore e...

Inagurohet stadiumi i Kukësit, ndeshja e parë me Laçin

Sot është inauguruar stadiumi i Kukësit, ku skuadra e qytetit luajti përballë asaj të Laçit. Në ceremoninë e “Kukës Arena” merrnin pjesë...

Policia zbulon një shtëpi bari në Kukës

Policia ka zbuluar një banesë ku kultivohej kanabis në Kukës. Si pasojë, policia ka shpallur në kërkim pronarin e banesës dhe bashkëpunëtorin...

Rrëshqitje dherash në disa rrugë, shkak moti i keq

Shiu i dendur ka vazhduar gjatë gjithë natës, duke sjellë vështirësi në lëvizjen e mjeteve. Në një pjesë të rrugëve pati...