Kuleba

Ukraina dënon komentin e Macron për të ‘mos turpëruar Rusinë’

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba ka dënuar komentin e bërë nga Presidenti francez, Emmanuel Macron, i cili tha të...

Biden takohet për herë të parë me zyrtarë të lartë të Ukrainës

Presidenti amerikan Joe Biden është takuar të shtunën në Varshavë me dy ministra të Ukrainës, atë të jashtëm dhe të mbrojtjes,...

Ukraina do të negociojë, por nuk dorëzohet, thotë ministri i jashtëm

Ministri i Jashtëm i Ukrainës ka thënë se vendi është i gatshëm të negociojë më Rusinë, por nuk do ta pranonte...

Rusia përmend armët bërthamore për të ushtruar presion, thotë ministri ukrainas

Nëse Rusia përdor armë bërthamore kundër Ukrainës, “do të përbëjë një katastrofë botërore, por nuk do të na shkatërrojë”. Kështu u shpreh...