kultivim

260 bimë kanabis të asgjësuara në Mat, arrestohet 26-vjeçari

260 bimë kanabis të kultivuara në një pyll në fshatin Madhesh në Mat janë asgjësuar. Si rezultat i monitorimit të zonës me...

3659 bimë kanabis të djegura në Tropojë, në kërkim kultivuesit

3659 bimë kanabis janë djegur në fshatrat Gjonpepaj dhe Curraj i Epërm në Tropojë. Kryeplaku i fshatit Gjonpepaj është nën hetim. Janë proceduar...

Megaoperacion anti-drogë në Durrës, Tiranë e Krujë, kush janë 8 personat e arrestuar

Me kërkesë të SPAK, GJKKO ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për 13 persona, policë e kryepleq, që janë...

Policia blindon Niklën, kontrolle intensive kundër kanabisit

Policia ka kryer kontrolle të imtësishme në Nikël për kultivimin e bimëve narkotike. 1140 fidanë kanabis u dogjën në përfundim të operacionit. Kontrollet...

I dënuar me 8 vjet burg për kultivim kanabisi, arrestohet 51-vjeçari në kërkim

Policia e Matit ka vënë në pranga një  51-vjeçar të shpallur në kërkim për kultivim të bimëve narkotike. Në pranga ka rënë...

Arrestohet vëllai i pronarit të ambientit ku kultivohej drogë, në kërkim 3 persona

Një shtetas me iniciale H.H. është arrestuar pasi ruante 4 ambiente të përshtatura për kultivim të bimëve narkotike, me anë të...

Krijohet agjencia për kontrollin, kultivimin dhe përpunimin e kanabisit

Qeveria ka nxjerrë për konsultim publik ligjin për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore. Jepet vetëm një licensë për kultivimin e maksimalisht...

Policia zbulon një shtëpi bari në Kukës

Policia ka zbuluar një banesë ku kultivohej kanabis në Kukës. Si pasojë, policia ka shpallur në kërkim pronarin e banesës dhe bashkëpunëtorin...

Kriza e kastravecit, serat bosh prej krizës energjitike

Disa sera në Anglinë juglindore janë bosh, pasi pronari i tyre nuk ka mundësi të përdorë nxehtësi që të rrisë kastravecat. Kostoja...

Lufta pengon kultivimin e grurit në Ukrainë

Ukraina është një nga eksportuesit më të mëdhenj në botë të drithërave, e autoritetet vendase paralajmërojnë se mes bombardimeve e kanë...

Policia godet një tjetër shtëpi bari në Tiranë

Policia arrestoi një person për kultivim kanabisi brenda një banese në Tiranë, të martën. Brenda banesës, 38-vjeçari Alban Karapici kishte mbjellë disa...