kumbaro

Peticioni për shkarkimin e Çuçit, Kumbaros dhe Nanos në Durrës

Peticioni për shkarkimin e Çuçit, Kumbaros dhe Nanos është ndalur në Durrës. Prej dy ditësh tashmë në qytetin bregdetar po mblidhen firmat...

Nis në Shkodër mbledhja e firmave për largimin e Çuçit dhe Kumbaros

Nisi sot nga Shkodra mbledhja e firmave për peticionin që do t'i kërkojë kryeministrit Rama shkarkimin e ministrave, Bledi Çuçi dhe Mirela...

Tragjedia në Himarë, Kumbaro: Policia të jetë në lartësinë që i imponon uniforma

Ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur 2 ditë më parë në Himarë, ku humbi...

‘Çmimet të afishohen edhe jashtë restorantit’, Kumbaro thirrje bizneseve

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro dhe Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve Ceno Klosi kanë monitoruar situatën në bare, restorante...

Vjosa Park Kombëtar, Kumbaro sqaron çfarë do të bëhet me lumin

Shqipëria ka nisur procedurat për ta bërë lumin Vjosa dhe degët e tij Park Kombëtar, duke siguruar kështu një shkallë të...

130 mijë turistë ukrainas më pak në Shqipëri, thotë ministrja Kumbaro

Ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro tha se 130 mijë ukrainas nuk do të vijnë në Shqipëri për shkak të luftës. Kumbaro krahasoi...

Ministrja Kumbaro: Për turistë cilësorë na duhen standarde, aeroporte, hoteleri

Ministrja e Turizmit Mirela Kumbaro tha në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania se me gjithë numrin e madh të turistëve që...

Heqja e masave në kufi, e domosdoshme për turizmin në Shqipëri, sipas Topuzit

Industria e Turizmit ka bërë kërkesë që të hiqet detyrimi për certifikatë vaksinimi për hyrjen në vend, kërkesë të cilën ia...

E diela e parë e çdo muaji, ditë pa makina në gjithë vendin

Duke nisur nga data 3 prill, e diela e parë e çdo muaji do të jetë dita pa makina në të...

Kumbaro paralajmëron kontroll të çmimeve abuzive në plazhe

Mirela Kumbaro paralajmëroi se gjatë sezonit veror do të ushtrohet kontroll për të parandaluar çmimet abuzive në plazhe. Ministrja e Turizmit dhe...

Kumbaro sqaron pse Vjosa nuk u shpall Park Kombëtar

Qeveria e ka në plan shpalljen Park Kombëtar të lumit Vjosa, por më parë duhet të ketë një studim të detajuar...