kurbin

Të shtëna me armë në Kurbin, qëllohet në drejtim të një automjeti

Të shtëna me armë janë regjistruar në qytetin e Kurbinit, ku bëhet me dije se është qëlluar në drejtim të një...

“Iu bashkuam trenit të fitores së PS” – Prezantohet fituesja e bashkisë Kurbin

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Kurbin, Ulsi Manja prezantoi nga selia e PS fituesen e zgjedhjeve të 14 majit në...

Vijon procesi i numërimit në Kurbin, rezultati deri tani

Kurbini ka surprizuar në këto zgjedhje vendore sa i takon daljes së rezultatit. Është e pritshme që rezultati në kryeqytet të dalë...

Çfarë ndodhi në Kurbin? Gazetari Ferhati tregon pse u shtuan forcat e policisë

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati ishte në Laç, aty ku u raportua për incidente. Ai tregoi se në KZAZ-në nr.15 ka...

Vijon procesi i numërimit të votave vetëm në Tiranë e Kurbin, ka incidente

Procesi i numërimit të votave të zgjedhjeve lokale vijon vetëm në Tiranë e Kurbin. Në pjesën tjetër të vendit ky proces...

Tensione në qendrën e numërimit në Kurbin, KQZ dërgon një inspektor

KQZ ka nisur një inspektor në Kurbin për të monitoruar procesin për shkak të tension që ka pasur gjatë numërimit të...

Mbyllet procesi i numërimit dhe në Kurbin, ja kush merr Bashkinë

Është mbyllur procesi i numërimit të votave në Kurbin, ku PS ka fituar zgjedhjet. Sipas të dhënave  Majlinda Cara nga PS ka...

Berisha-Safet Gjicit dhe Pjerin Ndreut: Sa të vij në pushtet do ju lë pa atdhe

Sali Berisha ka qenë sot në Lezhë e Kurbin në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 14 maj. Ish-kryeministri ka kërcënuar...

Të shtëna me armë zjarri në drejtim të një biznesi në Kurbin

Një person i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në fasadën e një dyqani në Kurbin. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së...

Kërcenohet me armë zjarri një person në Kurbin, shpallen në kërkim dy autorët

Një person në Kurbin është kërcënuar me armë zjarri mbrëmjen e ditës së sotme. Policia bën me dije se rreth orës 19:00,...

“Mbetem borxhli ndaj jush”- Berisha prezanton kandidatin e primareve për Kurbinin

Ish-kryeministri Sali Berisha mori pjesë këtë të shtunë në prezantimin e kandidatit të primareve, Behar Haxhiu, në Kurbin. Berisha shprehu falenderimet për...

Shpërthimi me tritol në Kurbin, pista kryesore vrasja e Pilot Rolit

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga shpërthimi me lëndë plasëse në Sanxhak të Kurbinit. Autori/ët e kanë vendosur sasinë e...

Shpërthim me lëndë plasëse në banesën në Kurbin, informacionet e para

Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në verandën e një banese në Sanxhak të Kurbinit këtë të premte. Mësohet se banesa është...

EMRAT| Të shtëna me armë zjarri në Kurbin, plagoset 49-vjeçari, arratiset autori

Besnik Pula 49-vjeç ësh të plagosur pasditen e sotme me armë zjarri. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në Lagunën...

Shpërndante drogë në Kurbin, arrestohet 19-vjeçari i armatosur, nën hetim vëllai

Një 19-vjeçar i cili lëvizte i armatosur në Kurbin dhe shpërndante drogë është arrestuar. Vëllai i tij është nën hetim pasi gjatë...

Të shtëna me armë zjarri në Kurbin, në kërkim një person

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Kurbin, ku një person është shpallur në kërkim. Policia bën me...