kurtit

Alarmi i Kurtit: Ushtria serbe po armatoset nga Kina

Kryeministri Albin Kurti thekson se Serbia është operatori i vetëm i armëve kineze në Evropë, e cila është duke shfaqur hapur...

“Rama t’i kërkojë falje Kurtit”, Alibali: Çfarë nënkuptonte statusi që bëri

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Review në Euronews Albania se Edi Rama duhet t’i kërkojë falje Albin Kurtit për anulimin...

Haxhiu kundër Kurtit: Mashtrues ndjenjash, një nacionalist pa përmbajtje

Analisti Baton Haxhiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Albin Kurti është kryeministri më i dobët që ka pasur...

Pacolli i del në krah Kurtit: Ofroj ndihmën time në çdo formë të jetë e nevojshme

Politikani Behgjet Pacolli i ka shprehur mbështetjen e tij kryeministrit të Kosovës Albin Kurti “në luftën kundër terrorizmit dhe vendosjen e...

Kritikoi Lajçak, DASH reagon pas deklaratës së Kurtit

Departamenti Amerikan i Shtetit vlerësoi përpjekjet siç i konsideroi, të palodhura të Përfaqësuesit të Posaçëm të Bashkimit Evropian Miroslav Lajçak në...

Deklarata kërcënuese ndaj Kurtit, Prokuroria merr në pyetje kreun e OVL-UÇK

Prokuroria Speciale e ka konfirmuar se sot është intervistuar ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, lidhur me postimin...

Mustafa: Ndërkombëtarët s’e lejojnë dorëheqjen e Kurtit pa zbatimin e marrëveshjeve

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një prononcim për Gazeta Blic, ka thënë se as në horizont dhjetëvjeçar nuk sheh marrëveshje...

Këshilltarja e Kurtit thotë se u ndalua në kufi nga policia serbe

Këshilltarja politike e kryeministrit të Kosovës për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, Ardita Sinani, ka thënë se u ndalua për “mbi një...

Ish-ambasadorja: Ja lista me ndëshkime e SHBA dhe BE ndaj Kurtit

Ish-ambasadorja Alma Lama tha në emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se ndëshkimet ndaj qeverisë Kurti vetëm sa kanë filluar dhe...

“I dorëzuar, në gjendje të mjerueshme”! – Cana komenton deklaratën e Kurtit

Diplomati Edon Cana komentoi në një intervistë për Euronews Albania deklaratën e Kurtit lidhur me situatën në veri dhe planin për...

Abazoviç kritika Kurtit: Situata në Veri i ka shërbyer Serbisë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka komentuar raportin mes Qeverisë së Kosovës me SHBA-të dhe BE-në. Kryeministri në detyrë i...

Spahiu: Lufta e Albin Kurtit me SHBA çon në ndarjen ushtarake të Kosovës nga Veriu

Juristi Kreshnik Spahi tha në një intervistë për Euronews Albania se pa SHBA Kosova nuk është shtet sovran dhe e humbet...

Spahiu: Lajthitja e Kurtit, drafti francez i duket miqësor, i Shqipërisë armiqësor

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews ALbania se drafti për asociacionin i dërguar nga Rama në Berlin dhe...

“Unë jam kryetari juaj” – Zbulohet çfarë i tha Vuçiç, Kurtit në Bruksel

Drejtuesi i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli tha në një intervistë për Euronews Albania se përmes rezolutave për...

“Kurtit iu kërkua të djegë mandatet në Veri”, Vuçiç: Pritet krizë e madhe

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se “një krizë e madhe pritet në Veri të Kosovës”, pas zgjedhjeve të 23...

Deputeti kritika Kurtit: Është treguar i dobët këto vite në pushtet

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri tha në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri i Kosovës, Albin...