kushte

Skenaristët e Hollywoodit gati të hyjnë në grevë nëse nuk plotësohen kushtet e tyre 

Skenaristët e Hollywoodit votuan në shumicë se mund të hyjnë në grevë nëse nuk arrijnë një kontratë më të favorshme me...

Haki Abazi: Kushtet tona për të pranuar formimin e Asosacionit

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme në Kosovë, Haki Abazi tregoi dy kushtet që ka qeveria për formimin e Asosacionit...

Biden kushte për takim me Putin, reagon Kremlini

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden ka lënë të kuptohet se është gati të flasë me homologun rus Putin nëse...

Kushte çnjerëzore në burgjet e RMV, më shumë të dënuar se qeli

Të burgosurit në Maqedoninë e Veriut vuajnë dënimin në kushte çnjerëzore. Këtë ka konstatuar Avokati i Popullit Naser Ziberi pas inspektimit të...

Sociologu: 90% e të moshuarve nuk janë të lumtur në azile

Sociologu Gëzim Tushe tha në një intervistë për “Good Morning Albanians” në Euronews Albania se kushtet në azile janë të mira,...

Familja rome rrit vajzën me sindromën down në kushte minimale

Romët mbeten prej vitesh një ndër komunitetet më të varfra në Shqipëri. Në ditën ndërkombëtare të tyre, Euronews Albania sjell historinë e...

Zjarrfikësit në Korçë në kushte të mjerueshme pune

Të hënën sindikata e zjarrfikësve nxori në pah problemet me pagat e ulëta dhe oraret shtesë. Përveçse më të keqpaguarit në...

Mjekët në Turqi protestojnë për paga e kushte më të mira

Mjekët në Turqi janë në grevë për të dytën ditë radhazi, si protestë kundër pagave të ulëta dhe kushteve të rënda...