kuvendin

“Duam statutin”! – Minatorët protestë jashtë Kuvendit

Ndërsa në kuvendin e Shqipërisë pritet të nisë seanca e radhë, jashtë ambienteve të Parlamentit një grup minatorësh dhe ish-minatorësh janë...

Nga SHBA te Britania e Italia, forcat politike që përshëndetën Kuvendin e PD

Senatori Claudio Lotito i “Forza Italia” në Senatin Italian ka mbështetur Kuvendin Kombëtar të PD të thirrur nga Lulzim Basha pas rikthimit...

Basha thërret Kuvendin Kombëtar në 2 shtator: Vendime me rëndësi për PD

Kreu i PD Lulzim Basha njoftoi gjatë një takimi me strukturat drejtuese të qarkut Fier se më 2 shtator PD do...

Përplasje fizike në Parlamentin serb, opozita kërkon largimin e ministrit të Vuçiç

Seanca e sotme plenare në Kuvendin e Serbisë është shoqëruar me tensione dhe debate të ashpra me partitë opozitare të cilët...

Debati në Kuvendin e Kosovës: A duhet të bëhesh nënë pa partner?

Në Kuvendin e Kosovës është diskutuar pak ditë më parë për Projektligjin për shëndet riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor, i...

Vuçiç në Kuvendin e Serbisë: Ja pika më problematike në propozimin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha sot në një seancë të posaçme të Kuvendit të Serbisë kushtuar Kosovës, se 90 për...

“Nuk do ta japim Kosovën”, përleshje mes deputetëve në Kuvendin e Serbisë

Deputetë të Kuvendit të Serbisë janë përleshur fizikisht gjatë seancës ku po diskutohet plani evropian lidhur me marrëdhëniet me Kosovën, ku...

Erion Braçe përplaset me Kuvendin, reagimi i fundit i deputetit

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe thotë ka lëshuar kritika ndaj Kuvendit, që sipas tij nuk po e lejon të bëjë...

Partia opozitare bllokon Kuvendin në RMV, kërkon zgjedhje të parakohshme

Partia opozitare VMRO DPMNE në Maqedoninë e Veriut ka filluar sot bllokimin aktiv të Kuvendit. VMRO DPMNE paralajmëroi se do të bllokojë...

Komisioni i Rithemelimit takim me Bardhin dhe Alibeajn

Komisioni i Rithemelimit po zhvillon një takim me Sekretarin e Përgjithshëm Gazmend Bardhi dhe Kryetarin e Komanduar të PD-së Enkelejd Alibeaj...