Kyriakos Mitsotakis

Fushata në Greqi, Mitsotakis dhe Tsipras ashpërsojnë tonet në prag të zgjedhjeve

Kyriakos Mitsotakis e mbajti në Selanik fjalimin e parafundit elektoral përpara zgjedhjeve të së dielës. Sikurse tha ai, në lojë në...

Kryeministri grek paditet për aksidentin e trenave

Një grup që përfaqëson 57 viktimat e përplasjes së dy trenave në Greqi në shkurt, ka ngritur padi penale ndaj kryeministrit...

Mitsotakis-Ramës: Arrestimi i Belerit do ndikojë në marrëdhëniet Shqipëri-Greqi

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka reaguar sërish në lidhje me arrestimin e Fredi Belerit, kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” në Himarë. Në...

Greqia në zgjedhje në maj | Mitsotakis cakton datën dy muaj para fundit të mandatit

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka caktuar muajin maj për zgjedhjet e përgjithshme, dy muaj përpara se mandati i qeverisë së...

Mitsotakis: Nga 1 prilli, paga minimale në Greqi do të jetë 780 euro

Duke filluar nga 1 prilli, paga minimale në Greqi do të jetë 780 euro. Lajmin e bëri të ditur kryeministri grek,...

Mitsotakis nga Brukseli: Greqia do të qëndrojë në krah të Turqisë dhe Sirisë

Greqia do të qëndrojë në krah të Turqisë dhe Sirisë, ka qenë mesazhi i kryeministrit Kyriakos Mitsotakis i cili po merr...

Vangjel Dule: Mesazhet që përcolli kryeministri grek në vendin

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule komentoi vizitën e kryeminsitrit grek Kyriakos Mitsotakis në jug të vendit ditën e djeshme. Në një intervistë për Euronews...

Berisha për vizitën e Mitsotakis: Himara minoritet? Absurditeti më i madh historik

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka komentuar vizitën që kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis zhvilloi ditën e djeshme në jug të...

Analisti: Arsyeja e vërtetë pse Mitsotakis erdhi në Shqipëri

Analisti Alban Daci deklaroi se vizita e kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis, në jug të Shqipërisë, lidhet me çështje të brendshme të...

Analisti Daci: Greqia përdor minoritetin për pretendime territoriale ndaj Shqipërisë

Analisti Alban Daci e konsideron aspak normale vizitën e kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis, në jug të Shqipërisë. Në një intervistë për Euronews...

Marrëveshja e detit në Hagë, Rama: Do respektojmë Kushtetutën dhe ligjin

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat nga Derviçani foli dhe për çështjen e detit dhr bisedimet që ka bërë...

Rama- Mitsotakis: Jep fjalën se do vish sërish, unë do jem prapë kryeministër

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në Derviçan homologun e tij Kyriakos Mitsotakis. Kreu i qeverisë i kërkoi homologut të tij grek...

Mitsotakis në Derviçan: Do bëjmë të pamundurën të zgjidhim problemet që kemi

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, ndodhet në Derviçan ku është pritur nga Edi Rama. Në fjalën e tij para banorëve të zonës është...

Rama- Mitsotakis: Asnjëherë nuk janë mbledhur kaq shumë njerëz për mua

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në Derviçan homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis, i cili po viziton sot Shqipërinë. Kalimin e...

‘S’kemi energji’ | Banorët e Derviçanit presin Mitsotakis, tregojnë problemet e tyre

Banorët e Derviçanit dolën për të pritur kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis, i cili po zhvillon një vizitë në këtë zonë. Një prej...

Mitsotakis në Derviçan, Rama-banorëve: Ju thashë që do t’ua sjell

Kryeministri Edi Rama priti në Derviçan të Dropullit homologun e tij grek, Kyrakios Mitsotakis. Shumë banorë të zonës dolën për të takuar...