kzaz

Zgjedhjet/ Celibashi thirrje KZAZ-ve: Numërimi duhet të përfundojë në orën 16:00

Teksa vijon numërimi i votave për Këshillat bashkiakë në të gjithë bashkitë e vendit, kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka bërë një thirrje...

Ecuria e procesit të numërimit të votave, flet administratori i KZAZ nr.39 në Tiranë

Administratori KZAZ numër 39, në njësinë administrative nr.9 tha se nga numërimi i votave që kanë bërë deri më tani, kryeson...

Dëmtohet dera e KZAZ-së në Kavajë, policia: Ishin 3 të mitur

Dera hyrëse e KZAZ-së Nr. 42, në shkollën “26 Marsi” në Kavajë, është dëmtuar mbrëmjen e së dielës. Policia ka bërë me...

A u dëmtua KZAZ në Kavajë? Deputeti i PS zbardh detajet

Deputeti i Partisë Socialiste, Etjen Xhafaj tha në një intervistë për Euronews Albania se dëmtimi i derës së shkollës në Kavajë...

Dëmtohet dera e KZAZ-së në Kavajë

Dera hyrëse e KZAZ Nr. 42, në shkollën "26 Marsi",  në Kavajë është dëmtuar mbrëmjen e së dielës. Menjëherë është ngritur grupi...

KQZ dorëzon në Korçë dokumentacionin për administrimin e zgjedhjeve, mungon PD

Këtë të martë janë konstituar dy KZAZ-t e Bashkisë së Korçës dhe asaj të Devollit, të cilat do të menaxhojnë dhe...

Pas PD-së, edhe Partia e Lirisë dorëzon në KQZ anëtarët e KZAZ-ve

Partia e Lirisë ka dorëzuar këtë të të shtunë në Komsionin Qendror të Zgjedhjeve kandidaturat për anëtar të KZAZ-ve për zgjedhjet...

Çfarë ndodh nëse Berisha fiton gjyqin dhe KQZ-ja ka ende anëtarët e Alibeajt?

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi ndarjen e komisionerëve në KZAZ-të për zgjedhjet lokale të 14 majit. PD do të propozojë 2...