lac

Përballja e radhës ajo ndaj Laçit, trajneri i korçarëve vlerëson kundërshtarin

Dy fitore në ndeshjet e fundit kanë krijuar atmosferë pozitive tek Skënderbeu, por vazhdimësia mbetet një problem. Korçarët kërkojnë që të...

Makina bie në kanalin me ujë, humb jetën 32-vjeçarja në Laç

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është shënuar mëngjesin e së mërkurës në Kurbin. Policia tha se ngjarja ndodhi më...

Lënia në burg e zjarrvënësit në Laç, Balla: Të marrin të gjithë dënimin e merituar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar pas vendimit të gjykatës që e vlerësoi të ligjshëm arrestimin e një zjarrvënësi në...

Arrestohet 42-vjeçari në Laç, i akuzuar në Itali për trafik kokaine

Një 42-vjeçar është arrestuar në Laç me qëllim ekstradimin drejt Italisë. Shtetasi me iniciale E.D., akuzohet për pjesëmarrje në një organizatë kriminale...

Aksident te “Mbikalimi i Patokut”, plagosen 6 persona

Një aksident me pasojë plagosjen e 6 personave ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Laç. Ngjarja ka ndodhur në vendin e...

Në kërkim ndërkombëtar, kapet 30-vjeçari në Laç

Një 30-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është kapur në Laç. Ermal Zeneli alias Xhemal Karaj është dënuar nga gjykata italiane, me...

Përlasje mes adoleshentëve në Laç, 17-vjeçari qëllon me armë zjarri 15-vjeçarin

Një përplasje mes dy adoleshentëve ka ndodhur ditën e sotme në Laç ku për pasojë njëri  prej tyre është plaosur me...

VIDEO/ Banorët e Laçit hapin dyert e banesave për turqit: I presim në shtëpitë tona

Kamera e Euronews ishte këtë të mërkurë në qytetin e Laçit, ku mori disa përjetime të qytetarëve në lidhje me tërmetin...

Aksident i rëndë në Laç, humb jetën një fëmijë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekje ka ndodhur pasditen e së martës në Laç, pranë kryqëzimit të Fushë Kuqes. Sipas informacioneve...

“Urimet e përzemërta”- Meta shpërndan videon e Berishës nga Laçi

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka shpërndarë në rrjetin social facebook një video nga momenti kur kreu i Partisë...

EMRI| 60-vjeçari u qëllua me armë brenda dyqanit në autostradën Laç-Lezhë

Policia e Laçit ka zbardhur ngjarjen ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 60-vjeçar. Burime zyrtare thonë se ngjarja ka ndodhur...

Plagoset me armë zjarri 60-vjeçari në Laç

Një person është plagosur me armë zjarri në Laç. Policia thotë se bëhet fjalë për një 60-vjeçar, identiteti i të cilit...

Bie në kanal, humb jetën 51-vjeçari në Laç

Një 51-vjecar ka humbur jetën aksidentalisht mbrëmjen e së enjtes në Laç. Përmes një njoftimi zyrtar policia lokale sqaroi se 51-vjeçari Y.T...

Policia shoqëron dhjetëra persona për atentatin në Milot, asnjë i ndaluar

Kur kanë kaluar dy ditë nga ngjarja e rëndë e Milotit ku vra Klisman Preçi dhe u plagos rëndë Ylli Brahimi...

Atentati në Laç dhe itinerari që ndoqën autorët | 5 zhvillime kryesore

Viktima në Laç dhe i plagosuri, shënjestra në atentate të mëparshme Klisman Reçi, i riu që u vra në atentatin e...

Atentati në Laç dhe lidhja e të plagosurit me Ervis Martinaj | 5 ngjarje

Një viktimë nga atentati në Laç Një person ka mbetur i vdekur pas të shtënave me armë në Laç këtë të...