lajla pernaska

PD humbet bastionet e djathta, Lajla Përnaska: Ndihem e trishtuar, gabimi i opozitës

Kandidatja për Bashkinë e Tiranës, Lajla Përnaska nga Partia për Drejtësi, Integritet dhe Unitet ka marrë deri më tani 1518 vota. Në...

Vijon numërimi i votave, si paraqiten rezultatet në Tiranë

Deri më tani sipas të dhënave të publikuara nga KQZ, kanë dalë rezultatet e numërimit të votave nga 341 qendra votimi...

“Njerëzit duan modele të reja”, Përnaska: Bashkia e Tiranës ka lënë për të dëshiruar

Kandidatja e PDIU për bashkinë e Tiranës, Lajla Përnaska tha se shikon një nevojë emergjente për të ndryshuar modelin e qeverisjes...

Përnaska: S’kam ndonjë lidhje me partinë e Idrizit, ja pse ja shtriva dorën

Kandidatja e PDIU për bashkinë Tiranë, Lajla Përnaska tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se...

Ish-deputetja e PD kandidon për Bashkinë e Tiranës nën siglën e PDIU

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lajla Përnaska do të kandidojë për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet lokale të 14 majit. Përnaska do të...

Ish-deputetja e PD-së: Do rikthehem në politikë dhe do garoj për Bashkinë e Tiranës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lajla Përnaska deklaroi se do të rikthehet në politikë. Në një intervistë për Euronews Albania, Përnaska u shpreh...

Përnaska: E djathta duhet të dalë me një kandidat të vetëm për Tiranën

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Lajla Përnaska deklaroi se e djathta duhet të dalë me një kandidat të vetëm për Tiranën, në...

Përnaska përplaset me Shehun: Ikni ju që të vijnë të rinjtë në PD

Ish-deputetja Lajla Përnaska ka reaguar ashpër ndaj deputetit të Partisë Demokratike, Tritan Shehu, në lidhje me drejtimin që ka aktualisht kjo...

Përnaska: Partia Demokratike e ka humbur besimin te qytetarët

Ish-deputetja e PD-së, Lajla Përnaska, e ftuar në emisionin “Good Morning Albanias”, në Euronews Albania, tha se Partia Demokratike e ka...

Përnaska: Pse Giorgia Meloni bëri histori në politikën italiane

Politikania Lajla Përnaska është shprehur se zgjedhjen e Giorgia Meloni, në krye të qeverisë italiane e sheh si një risi për...

Përnaska: Në PD ka individë që kanë fituar mandatin e deputetit pa kontribuar

Ish-deputetja demokrate Lajla Përnaska thotë se në Partinë Demokratike ka individë të cilët nuk kanë dhënë kontribut në këtë forcë politike...