lako

“Po të ishte turbo folk do çahej salla”, Zaloshnja debat me Cikon dhe Lakon

Producenti Erjon Zaloshnja debatoi në emisionin Review me artistin Zhani Ciko dhe kantautorin Bojken Lako lidhur me zgjedhjen e këngës përfaqësuese...

Formula e re e festivalit, dështim, Zaloshnja: Kënga fituese jo në dorë të publikut

Producenti Erjon Zaloshnja dhe Bojken Lako kanë debatuar në emision Review në Euronews Albania lidhur me formulën e këtij viti të...

Festivali i Këngës me 2 çmime të para, Lako: Publiku e pëlqeu formulën e re

Bojken Lako, këngëtar dhe përgjegjës artistik për festivalin e fundvitit të RTSH u shpreh i kënaqur nga puna e bërë për...

Natasha Lako: Ronela Hajatin e kemi vënë përpara të gjithë, ja ku gabuam me të

Poetja Natasha Lako thotë se reagimi publik për përfaqësimin e Ronela Hajatit në Eurosong ishte i tepruar dhe i paragjykuar. Në emisionin...

Bojken Lako dënohet me 3 vjet burg, i kthehet në liri me kusht

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 3 vjet burg për ndërtim të paligjshëm këngëtarin Bojken Lako. Me gjykim të shkurtuar dënimi...