largim

Conte drejt largimit, lojtarët e Tottenham kërkojnë rikthimin e trajnerit Pochettino

Tottenham ka zhgënjyer edhe këtë sezon në Ligën e Kampionëve, aty ku u eliminua nga Milani me rezultatin në total 1-0....

Përfundon protesta, Berisha nga selia e PD-së: Beteja do të vazhdojë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha mbërriti në selinë blu pas përfundimit të protestës së opozitës, që u zhvillua para godinës...

Berisha: Si u largua Elisabeta Imeraj për dosjen e nxehtë të FBI dhe sulmi Kim-Basha

“Në largimin e Elisabeta Imeraj, 2 njerëz kanë bërë betejën më të pamëshirë, publikisht Lulzim Basha dhe privatisht Yuri Kim me...

Alarmante! Mjeku: 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani

Mjeku Erjon Dasho tha në një intervistë për Euronews Albania se 25% e mjekëve shqiptarë janë në Gjermani. “Ka një largim masiv...

Milaim Zeka: Mallkimi më i madh për një shqiptar, kur vendos të ikë nga vendi i vet

Analisti Milaim Zeka thotë se mallkimi më i madh për një shqiptar, është momenti kur vendos që të largohet nga vendi. Në...

“Si t’i paguajë dritat”, Kryemadhi: Duma iku nga politika për 1 jetë më të mirë

Largimi i Grida Dumës nga Partia Demokratike nuk është humbje. Humbje do quhej nëse ajo do të zhvendosej në Partinë Socialiste....

Spahiu: Berisha të mbajë përgjegjësi për çdo largim nga PD

Juristi kreshnik Spahiu thotë se Sali Berisha duhet të mbajë përgjegjësi për çdo largim nga Partia Demokratike. Në një intervistë për Euronews...

Pedagogu Laçi: Nuk ka treg për fizikën në Shqipëri, të rinjtë duan të ikin

I gjithë brezi i ri ka një tendencë për të ikur. Kështu deklaroi për “Good morning Albanians” pedagogu Dritan Laçi. Ai u...

Berisha kërkon largimin përfundimtar të Ramës

Sali Berisha deklaroi për mediat se kërkon largimin përfundimtar të Edi Ramës nga çdo funksion. “Jam sot këtu për të kërkuar dorëheqjen...

Vershtapen planifikon largimin nga F1: Kam shumë gjëra për të bërë në jetë

Maks Vershtapen vijon të jetë në qendër të vëmendjes, kjo jo vetëm falë sukseseve të tij, por dhe deklaratave shokuese. Së fundmi...

Johnson falënderon qenin e tij në fjalimin e fundit

Boris Johnson largohet nga Downing Street duke i lënë detyrën e kryeministres Lizz Truss. Në fjalimin e tij të lamtumirës  Johnson e...

Lideri çeçen largohet nga pushteti: Ka ardhur koha

Ramzan Kadyrov, udhëheqësi i rajonit çeçen të Rusisë u shpreh se ka ardhur koha të marrë një pushim të gjatë nga...

Me mesataren 9.98 në maturë, ekselenti zgjedh të studiojë në Gjermani

18 vjeçari Mario Popa është nxënësi me rezultatet më të larta në të gjithë vendin për maturën shtetërore 2021-2022. Në Shqipëri drita...

Para se të shkarkonte Nanon, Çuçi të jepte vetë dorëheqjen, thotë ish-deputeti

Ish-deputeti Asllan Dogjani, në një intervistë për Euroneës Albania u shpreh se Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi përpara se të shkarkonte...

Kristiano Ronaldo kërkon sërish largimin nga Mançester Junajtid

Futbollisti portugez, Kristiano Ronaldo ka përsëritur kërkesën e tij për t'u larguar nga Mançester Junajtid edhe pas bisedimeve që ka zhvilluar...

PSG largon trajnerin Mauricio Pochettino

Klubi i futbollit Paris St Germain ka konfirmuar largimin e trajnerit Mauricio Pochettino pas 18 muaj në krye të pankinës. Largimi i...