largim

Kristiano Ronaldo kërkon sërish largimin nga Mançester Junajtid

Futbollisti portugez, Kristiano Ronaldo ka përsëritur kërkesën e tij për t'u larguar nga Mançester Junajtid edhe pas bisedimeve që ka zhvilluar...

PSG largon trajnerin Mauricio Pochettino

Klubi i futbollit Paris St Germain ka konfirmuar largimin e trajnerit Mauricio Pochettino pas 18 muaj në krye të pankinës. Largimi i...

Destinacionet e mundshme për Ronaldon në rast largimi nga Mançester Junajtid

Kristiano Ronaldo ka shprehur dëshirën e tij për t'u larguar nga skuadra angleze e Mançester Junajtid. Sipas gazetarit të njohur sportiv për...

 Gazetari tregon sa janë larguar prej dekriminalizimit: Asnjë s’ka bërë burg

Gazetari Xhevahir Zhabina u shpreh se janë rreth 500 persona të larguar nga funksionet prej ligjit të dekriminalizimit dhe asnjë prej...

Ikja e vazhdueshme e mjekëve dhe nevoja për rikthimin e tyre në Shqipëri

Çdo vit afërsisht 130-150 mjekë largohen nga Shqipëria për të punuar apo për t'u specializuar jashtë. "Është dekada më e vështirë për...

Reagojnë mjekët pas deklaratës së zv. ministres së Shëndetësisë

Mjekët e ftuar në “Mirëmëngjes” në Euronews Albania reaguan pas deklaratës së zv.ministres së Shëndetësisë, Mira Rakacolli e cila u shpreh...

Sa nga studentët e mjekësisë largohen nga Shqipëria? Aktivisti tregon shifrat

Aktivisti Migen Qiraxhi tregoi për “SOT” në Euronews Albania se në Shqipëri të rinjtë e kanë të vështirë të gjejnë të...

Shoferët në ikje, shkak pagesat e ulëta

Mes profesionistëve që largohen nga Shqipëria janë edhe shoferët. Në transportin publik kërkohen mbi 1 mijë shoferë, sipas Shoqatës së Transportit. Dashamir...

Dortmund pritet të vendosë javën e ardhshme për Erling Haland

Erling Haland është një nga emrat më të përfolur në merkaton e transferimeve. Gjithmonë e më shumë po shtohen zërat për...

Më shumë se 8 milionë refugjatë pritet të largohen nga Ukraina, sipas OKB-së

Agjencia e OKB-së për refugjatët ka deklaruar se rreth 8.3 milionë ukrainas pritet të largohen nga Ukraina këtë vit për shkak...

Rudiger do të largohet nga Çelsi në fundit të sezonit

Trajneri i Çelsit Tomas Tuhel tha se mbrojtësi Antonio Rudiger do të largohet nga skuadra në fund të sezonit. Mbrojtësi, i cili...

Dhjetëra ushtarakë braktisin çdo vit detyrën nga pagesat e ulëta

Është folur shumë për ikjet e mjekëve dhe infermierëve nga Shqipëria, por është ushtria ajo që rrezikohet më shumë nga ikjet....

OKB: Rreth 5 milionë civilë janë larguar nga Ukraina

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) deklaroi se rreth 5 milionë civilë janë larguar nga Ukraina, për shkak të luftës me...

Tkurrja e popullsisë paraqitur në grafika

Popullsia e Shqipërisë më 1 janar 2022 rezulton 2 793 592 banorë. Sipas INSTAT shifra ka pësuar një rënie 1.3 për qind krahasuar...

Prej tre vitesh studente në Greqi: U largova pas protestave  

Danjela Lura, studente për shkenca kompjuterike në Greqi tregoi se është larguar nga Shqipëria gjatë periudhës së protestave. Sipas saj, tubimi i...

Tkurrja e popullsisë në rritje, eksperti rendit arsyet

Drejtues i qendrës së studimeve ekonomike dhe sociale Ilir Gëdeshi deklaroi se tkurrja e popullsisë ka ardhur prej disa faktorëve që...