largimi

Sherri që solli dorëheqjen, flet për herë të parë Mançini pas largimit nga “axurrët”

Largimi i Roberto Mançinit nga kombëtarja e axurrëve ishte një rrufe në qiell të hapur, ndërsa të gjithë ngrinin të habitur...

I biri vrau ndërtuesin, PD kërkon largimin e anëtares së KLP: Pengon hetimin

Partia Demokratike ka kërkuar largimin e anëtares së KLP, Nurihan Mete, djali i të cilës vrau të hënën biznesmenin e ndërtimit...

Pas Yuri Kim, një tjetër zyrtar i lartë amerikan përfundon misionin në Shqipëri

Pas largimit të ambasadores Yuri Kim nga Shqipëria, një tjetër zyrtar i lartë i ambasadës së SHBA-ve në Tiranë ka përfunduar...

“Largimi i Ahmetajt, strategji për t’u mbrojtur”. Gazetari Muça zbulon detajet

Gazetari Flogert Muça tha në një intervistë për Euronews Albania se vendimi i Arben Ahmetajt për t’u larguar nga vendi dhe...

Largimi i Ahmetaj, Avokati: Rëndon pozitat e tij penale, dënimi më i lartë

Avokati Besart Logo ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euronews Albania ku foli në lidhje me kërkesën e SPAK drejtuar...

Bill Clinton largohet nga Shqipëria, Rama zbulon çfarë i tha ish-presidenti amerikan

Ka përfunduar vizita e ish-presidentit amerikan Bill Clinton në Shqipëri. Delegacioni që shoqëronte Clinton është larguar nga aeroporti Nënë Tereza. Lajmi ëhstë...

Ekskluzive| Momenti kur Alma Kaçi del nga ambientet e komisariatit në Shkodër

Pas arrestimit të Safet Gjicit, është ndaluar në qytetin e Shkodrës dhe gruaja e cila që shfaqet në videoskandalin e ish-kryebashkiakut...

RinVote| Largimi i të rinjve nga Durrësi, sfidat dhe problematikat

Fenomeni i largimit të të rinjve nga Bashkia e Durrësit ishte një prej tematikave të analizuara në emisionin Rinvote në Euronews...

“Përse u largova nga MEK”- Iraniani zbulon çfarë ndodh brenda kampit

“Nga kampi i MEK në Manëz, Irani sulmohet kibernetikisht çdo ditë”- kjo është deklarata që vjen nga Sarfaraz Rahimi, ish-pjesëtar i...

Mbappe përplaset me PSG, nuk rinovon kontratën dhe mund të largohet

Drejtuesit e PSG dhe ylli Kylian Mbappe do t’i japin dorën njëri-tjetrit verën e ardhshme, me 24-vjeçarin që refuzon qëndrimin në...

Analisti: Basha u kthye më i dobët se kur iku, ata që e mbështetën s’e duan më

Analisti Neritan Alibali tha për “Now me Erla Mëhillin” se Lulzim Basha u kthye në Partinë Demokratike më i dobët se...

Messi i jep lamtumirën PSG, ylli argjentinas flet përpara ndeshjes së fundit

Kjo e diel, 23 qershor 2023 shënon dhe ditën e lamtumirës së Lionel Messit te ekipi i Paris Saint-Germain. Pas dy...

Zyrtare| Messi largohet nga skuadra e Paris Saint Germain

Menaxheri i PSG-së, Christophe Galtie konfirmoi këtë të enjte se Lionel Messi do të largohet nga PSG në fund të sezonit. Galter...

VIDEO| Momenti kur Habib Rexha largohet pas vrasjes në lokalin në Kavajë

Euronews Albania ka siguruar pamjet e momentit kur Habib Rexha, autori i dyshuar i vrasjes së Arjan Gosës në Kavajë, largohet...

“Shkak padrejtësia sociale”- Raporti i British Columbia për largimin e mjekëve

Viti 2019 rezulton të jetë me numrin më të lartë të largimit të bluzave të bardha nga Shqipëria, arsyet janë të...

“Pse u thirr në fushatë”- Avokati i Haklajve përplaset me gazetarin dhe lë studion

Është shqoëruar me debate dhe përplasje të forta, mes gazetarit Ferdinant Dervishi dhe avokatit Idajet Beqiri, emisioni Review në Euronews Albania,...