larisa

Policja rrihet brutalisht nga bashkëshorti biznesmen, goditjet i shkëpusin veshkën

Një punonjëse policie në Greqi është rrahur brutalisht nga bashkëshorti i saj në qytetin e Larisës. Policja 43-vjeçare ndodhet prej ditës...

“Joserioz e i papërvojë”- Specialisti akuza drejtorit të stacionit në Larisa: Gënjen

"Joserioz" dhe "pa përvojë", kështu e kanë cilësuar kolegët Vassilis Samaras, drejtuesin e stacionit hekurudhor në Larisa. Në një intervistë të dhënë...

“Ndjesë”- Zbërthehet drejtuesi i stacionit në Larisa: E nisa si punëtor krahu dhe…

Mediat greke kanë publikuar pjesë nga dëshmia prej 7 orë e gjysmë që drejtuesi i stacionit hekurudhor në Larisa dha përpara...

Dyshohet për 4 shqiptarë të vdekur nga përplasja e trenave në Greqi

Katër shqiptarë dyshohen se janë në mesin e viktimave të tragjedisë hekurudhore të ndodhur në Larisa të Greqisë. Nga vendi i ngjarjes,...

Tragjedia hekurudhore në Greqi, gazetari i Euronews: Nuk ka shpresë për të mbijetuar

Gazetari i Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi thotë se nuk ka shpresë për të gjetur të mbijetuar në Larisa, pas përplasjes së...