lavdrim lita

“E padrejtë për votuesit e rinj”, Lita: Duhet të kthejmë qytetarët në zgjedhje

Gazetari Lavdrim Lita tha se 70% e popullsisë nuk marrin pjesë në zgjedhje pasi kanë humbur besimin. Ai tha në “Now”...

Gazetari Lita: Politikanë e biznesmenë do sanksionohen nga SHBA

Gazetari Lavdrim Lita tha se do të ketë një valë të dytë sanksionesh ndaj politikanëve, biznesmenëve dhe pronarë mediash nga SHBA. Në...

Vrasja në Shëngjin, gazetari: Më shumë gjasa të jetë atentat politik se gjakmarrje

Gazetari Lavdrim Lita tha se vrasja e Ardian Nikulaj, ka shumë gjasa të jetë një atentat politik dhe se policia dhe...

Vrasja e Nikulaj, gazetari: Flitet hasmëria, pse s’përmendet tenderi

Gazetari Lavdrim Lita tha se për vrasjen e Ardian Nikulaj flitet shumë për hasmërinë që ai ka patur, por nuk flitet...

Dyshimet mbi anglezin/ Lita: Duhet verifikuar, armiqtë e Nikulaj jetojnë në Angli

Gazetari Lavdrim Lita tha për Euronews Albania, se lidhja e shtetasit anglez me ekzekutimin e biznesmenit, Ardian Nikulaj duhet verifikuar. Shtetasi anglez...

Lavdrim Lita: Meta, ministër i Jashtëm i Berishës

Gazetari Lavdrim Lita tha në një intervistë për Euronews Albania se në gjykimin e tij Ilir Meta është ministri i Jashtëm...

Përplasja Yuri Kim-Berisha, çfarë ndodhi? Lita komenton deklaratat e ambasadores

Gazetari Lavdrim Lita ka komentuar ‘përplasjen’ mes ambasadores Yuri Kim dhe ish-kryeministrit Sali Berisha pak ditë më parë. Në një intervistë për...

Pse vjen Gabriel Escobar në Tiranë para zgjedhjeve? Gazetari Lita shpjegon arsyet

Gazetari Lavdrim Lita ka komentuar vizitën e ndihmës sekretarit amerikan Gabriel Escobar në Tiranë në prag të fillimit të fushatës për...

Arrestimi i Allës, Lita: SPAK hetoi 6 muaj, drejtësia në rrugën e duhur

Gazetari Lavdrim Lita është shprehur se drejtësia po ecën në rrugën e duhur. Këtë e tha në një intervistë për Euronews Albania...

Gazetari: Kontrollet te Ahmetaj, tregojnë që arrestimet janë afër

Gazetari Lavdrim Lita është shprehur se shumë shpejt do të ketë dhe arrestime të tjera përsa u përket zyrtarëve të lartë. Në...

Lavdrim Lita: PS i leverdis që PD të jetë në zgjedhje, duhet për imazh

Gazetari Lavdrim Lita tha se Partisë Socialiste nuk i leverdis që Partia Demokratike të mos futet në zgjedhje. I ftuar në...

Gazetari: Liderët e opozitës kanë qepur gojën për Ahmetajn, e kanë komshi

Lavdrim Lita tha se Berisha dhe Meta, janë duke mbrojtur politikisht ish-ministrin e Financave Arben Ahmetaj. I ftuar në Euronews Albania,  Lita...

Para Kryeministrisë dhe gjykatës? Lita tregon skenarin e protestës

Gazetari Lavdrim Lita foli për datën 3 mars, ditë kur do të zhvillohet protesta e PD-së dhe do të jepet vendimi...

“I tronditur kur doli nga SPAK”, Lita tregon çfarë po ndodh me dosjen e Metës

Gazetari Lavdrim Lita është shprehu se Ilir Meta, doli i tronditur nga SPAK, ku u thirr rreth çështjes CEZ/ DIA. Në një...

Dëshmi që “fundos” Ramën? Lita komenton intervistën e ish- të dashurës së McGonigal

Gazetari Lavdrim Lita komentoi intervistën e ish-të dashurës së Charles McGonigal, Allison Guerriero, e cila foli mbrëmjen e djeshme ekskluzivisht për...

“Deputetë e ish-ministra”, Lita zbulon emrat: Dumani të firmosë urdhër-arreste

Gazetari Lavdrim Lita tha se SPAK duhet t’i bëjë vettingun politikës. Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se tashmë dhjetëra...