lavdrim lita

Gazetari: Kontrollet te Ahmetaj, tregojnë që arrestimet janë afër

Gazetari Lavdrim Lita është shprehur se shumë shpejt do të ketë dhe arrestime të tjera përsa u përket zyrtarëve të lartë. Në...

Lavdrim Lita: PS i leverdis që PD të jetë në zgjedhje, duhet për imazh

Gazetari Lavdrim Lita tha se Partisë Socialiste nuk i leverdis që Partia Demokratike të mos futet në zgjedhje. I ftuar në...

Gazetari: Liderët e opozitës kanë qepur gojën për Ahmetajn, e kanë komshi

Lavdrim Lita tha se Berisha dhe Meta, janë duke mbrojtur politikisht ish-ministrin e Financave Arben Ahmetaj. I ftuar në Euronews Albania,  Lita...

Para Kryeministrisë dhe gjykatës? Lita tregon skenarin e protestës

Gazetari Lavdrim Lita foli për datën 3 mars, ditë kur do të zhvillohet protesta e PD-së dhe do të jepet vendimi...

“I tronditur kur doli nga SPAK”, Lita tregon çfarë po ndodh me dosjen e Metës

Gazetari Lavdrim Lita është shprehu se Ilir Meta, doli i tronditur nga SPAK, ku u thirr rreth çështjes CEZ/ DIA. Në një...

Dëshmi që “fundos” Ramën? Lita komenton intervistën e ish- të dashurës së McGonigal

Gazetari Lavdrim Lita komentoi intervistën e ish-të dashurës së Charles McGonigal, Allison Guerriero, e cila foli mbrëmjen e djeshme ekskluzivisht për...

“Deputetë e ish-ministra”, Lita zbulon emrat: Dumani të firmosë urdhër-arreste

Gazetari Lavdrim Lita tha se SPAK duhet t’i bëjë vettingun politikës. Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se tashmë dhjetëra...

“Urdhër arresti ndaj Ahmetajt”, gazetari: Vendimi i SPAK që do godiste qeverinë

Gazetari Lavdrim Lita tha se nëse do të lëshohet urdhër arrest për ish-zv,kryeministrin Arben Ahmetaj do të ishte një goditje shumë...

‘Gërdeci’, provë kundër Sali Berishës? Gazetari: Çfarë pret SHBA nga Altin Dumani

Gazetari Lavdrim Lita tha se kreu i ri i SPAK, Altin Dumani ka pasur sukseset dhe dështimet e tij. Në një intervistë...

Zgjedhjet në SPAK, Lita: Betejë e fituar nga SHBA, Dumani i pa kapur nga politika

Gazetari Lavdrim Lita komentoi procesin zgjedhor të SPAK ku në krye të këtij institucioni u vendos Altin Dumani. Në një intervistë për...

Gazetari Lita: Josifi është një mashtrues i kalibrit ndërkombëtar

Autoritetet spanjolle kanë lëshuar një urdhër-arresti për Amant Josifin, pronar call-center në Shqipëri. Gazetari Lavdrim Lita tha në një intervistë për Euronews Albania...

Gazetari për lënien e mandatit nga Grida Duma: Nuk ka asnjë fitore individuale

Gazetari Lavdrim Lita thotë se Grida Duma nuk shkëlqeu në Partinë Demokratike, duke mos arritur të fitojë personalisht si deputete apo...

‘Hetoni Berishën’, gazetari: SHBA nuk mbështet asnjë opozitë që i del kundër

Gazetari Lavdrim Lita thotë se SHBA nuk mbështet asnjë opozitë që u del kundër politikave të saj, duke iu referuar deklaratës...

Deklarata e Kim për gjyqësorin, gazetari: 3 çështjet ku mund të ndikojë politika

Gazetari Lavdrim Lita thotë se deklarata e ambasadores amerikane, Yuri Kim, në lidhje me përpjekjet për të joshur apo frikësuar gjyqtarët...

Gazetari jep detaje: Janë përdorur serverat e 18 shteteve për të sulmuar Shqipërinë

Gazetari Lavdrim Lita, në një intervistë për Euronews Albania është shprehur se janë përdorur serverat e 18 shteteve për të sulmuar...

Të dhënat sekrete në shitje? Lita: Dyshime se hakerat kanë bashkëpunëtor shqiptar

Gazetari Lavdrim Lita, teksa ka folur për sulmin kibernetik të sistemit TIMS, tha se ka dyshime që hakerat iranianë kanë bashkëpunuar...