ldk

LDK kërkon dorëheqjen e Nagavcit pas planit për furnizimin me tekste shkollore

Partia opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) e ka kritikuar Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit në Kosovë (MASHTI) lidhur...

Kush e inicioi dhunën në Kuvend PDK apo LVV? Përgjigjet nënkryetari i LDK, Haziri

Nënkryetari i partisë Lidhja Demokratike e Kosovës Lutfi Haziri, ishte këtë të premte i ftuar në një intervistë për Euronews Albania...

Deputeti i LDK: Grupi i VV do shkojë drejt shpërbërjes, do ketë protesta nëse…

Deputeti i LDK-së, Besian Fishta ka folur në lidhje me aksionin e opozitës në Kosovë. Në një intervistë për Euronews Albania,a i...

“LDK do propozojë draft për Asociacionin”, Haziri: Duhet patjetër një dokument

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri e ka quajtur të domosdoshme hartimin e një draft-statusi për asociacionin. Ai tha se politikanët e përgjegjshëm...

Si u planifikuan 2 atentatet ndaj tij? Flet ish zv.ministri i Jashtëm i Kosovës

Ish zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Anton Berisha e konsideron shqetësues lajmin e planifikuar në mediat në Kosovë, se ka...

‘Viktimizim për pushtet’, Gashi hedh dyshime për atentatin ndaj drejtuesve të LDK-së

Avokati Tomë Gashi ka hedhur dyshime në lidhje me lajmin që ka qarkulluar në mediat në Kosovë, se ka një plan...

Zbulohet plani për atentat ndaj liderit të LDK-së dhe deputetëve në Kosovë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, dhe disa deputetë të kësaj partie janë kërcënuar. Në një përgjigje për Klankosova.tv, policia...

Haziri: LDK nuk kërkon zgjidhje politike, por Kurti të arrijë marrëveshje me Serbinë

Lidhja Demokratike e Kosovës është tejet e shqetësuar për acarimin e marrëdhënieve mes Shteteve të Bashkuara dhe qeverisë së Kosovës. Nënkryetari i...

Abdixhiku paralajmëron Kurtin: Kosova nuk mund të ecë pa përkrahjen e SHBA-ve

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku thotë se investimi më i madh i Serbisë, ka qenë krijimi i bindjes...

Abdixhiku: Kërkojmë koordinim me aleatët tonë për të stabilizuar situatën në vend

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku ka dalë në një deklaratë për mediat pas përfundimit të takimit me kryeministrin...

Albin Kurti fton opozitën në dialog, LDK pranon, PDK jo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka ftuar opozitën për të diskutuar për dialogun me Serbinë, marrëveshjen për pasaportat dhe çështje të...

LDK refuzoi takimin, Begaj: Nuk arrita t’i bashkoja partitë në një tavolinë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj gjatë vizitës së tij të parë në Kosovë është takuar me krerët e institucioneve dhe krerët...

Tensionet në Veri, LDK dhe PDK thirrje serbëve të mos manipulohen

Kreu i LDK, Lumir Abdixhiku, në emër të partisë që drejton ka shprehur mbështetjen për angazhimin e institucioneve të Kosovës për...

LDK kërkon uljen e akcizës dhe TVSH-së për naftën

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka reaguar për rritjen çmimit të karburanteve në Kosovë, të enjten në Parlament. LDK bëri kërkesë për...

Kuvendi i Kosovës formon komisionin hetimor për energjinë

Kuvendi i Kosovës ka formuar sot komisionin hetimor për energjinë, të iniciuar nga opozita. Për krijimin e këtij komisioni votuan 92 deputetë,...

Abdixhiku: Qeveria Kurti ka braktisur detyrat e saj

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Lumir Abdixhiku tha se Kosova po përballet me valën më të rëndë të rritjes...