ledio braho

Më në fund vjen përgjigjja! A është kryetar i PD Alibeaj? Flet përfaqësuesi i KAS

Përfaqësuesi i KAS, avokati Ledio Braho tha për Euronews Albania se përse KAS vendosi të njihte si kryetar të përkohshëm të...

Juristi: Nëse Rama nuk ka frikë, le ta hetojë SPAK-u për “çështjen McGonigal”

Juristi Ledio Braho thotë se edhe në Shqipëri duhet të ketë një  hetim për çështjen e ish-zyrtarit të FBI, Charles McGonigal...

“Çështja McGoginal”, Braho: Ja çfarë ka kërkuar zyrtari i FBI që ka hetuar dosjen

Juristi Ledio Braho deklaroi se në Shtetet e Bashkuara të Amerikës  ka dalë njëtjetër dokument për çështjen e ish-zyrtarit të FBI,...

Çfarë ndodh nëse Berisha fiton gjyqin dhe KQZ-ja ka ende anëtarët e Alibeajt?

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi ndarjen e komisionerëve në KZAZ-të për zgjedhjet lokale të 14 majit. PD do të propozojë 2...

Avokati i ri i Popullit, deputetët e PD-së mbështesin vetëm një emër

Ndërsa në seancën e sotme plenare pritet të votohet për Avokatin e ri të Popullit, burime për Euronews Albania bëjnë me...

A duhet të ketë ndjekje penale për akuzat e politikanëve? Flet avokati Braho

Avokati Ledio Braho ka thënë se një pjesë e konflikteve të politikanëve duhet të zgjidhen nga Gjykata Kushtetuese. Këtë e tha në...

Ledio Braho: Zgjedhjet në Shqipëri janë më të shtrenjtat në rajon

Avokati Ledio Braho është shprehur se zgjedhjet në Shqipëri janë më të shtrenjtat në rajon dhe sipas tij, shkak për këtë...

Kush e zëvendëson Dumën e Rushajn nëse Nebiaj e Doda nuk pranojnë mandatin?

Grida Duma dhe Alfred Rushaj kanë lënë mandatin e deputetit në PD. Avokati Ledio Braho në një intervistë për Euronews Albania tha...

Rama në 9 vjet s’ka bërë asnjë kallëzim ndaj Berishës, thotë Braho

Juristi, Ledio Braho thotë se SPAK mund të nisë hetime për ish-kryeministrin Berisha jo vetëm përmes kallëzimit por edhe të ndërmarrë...