lefter geshtenja

“Qytetarët s’na kanë borxh”, Gështenja: Opozita të bashkohet përballë qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja ishte këtë të diel i ftuar në Euronews Albania për të folur për situatën politike...

Deputeti i PD përgjigje ambasadës së SHBA: Ja pse po bashkëpunojmë me Berishën

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja tha se pavarësisht deklarimeve të Ambasadës Amerikane që aktorët e politikës duhet të rishikojnë me...

Çështja “Ahmetaj”, deputeti i PD: I përfshirë i gjithë kabineti qeveritar

Deputeti i PD-së Lefter Gështenja, është shprehur se mazhoranca po e zvarrit çështjen për Arben Ahmetajn. Në  një intervistë për Euronews Albania,...

Deputeti i PD bën paralajmërimin: Do ketë ministra të tjerë që do shkojnë në burg

Deputeti i PD-së, Lefter Gështenja është shprehur se për aferën e inceneratorëve para drejtësisë do të shkojnë ish-ministra dhe ish-zyrtarë të...

Hapja e garës për kreun e ri të PD, si votuan deputetët gjatë mbledhjes së Kryesisë

Kryesia e Partisë Demokratike zhvilloi dje një mbledhje për të diskutuar rreth mënyrës se si do të drejtohej partia dhe për...

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në...

Basha në krye të PD? Gështenja: Kemi nevojë për një figurë që i bashkon demokratët

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja i ftuar në Euronews Albania tha se është e nevojshme që në krye të Partisë...

Lufta për emrin e Berishës, deputeti i PD: Na detyroi Celibashi

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja ishte i ftuar këtë të enjte në emisionin “Now” në Euronews Albania, ku mes të...

“Anormale dhe e papranueshme”, Gështenja: Berisha bën thirrje për të mos votuar PD

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja i ftuar në Euronews Albania tha se shpreson që demokratët të bashkohen së shpejti e...

Deputeti që mbështet Alibeajn konfirmon pjesëmarrjen në protestën e Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, i cili mbështet grupimin e Enkelejd Alibeajt, ka deklaruar se do të marrë pjesë në...

Gështenja: Kemi nisur procedurat, Lindita Nikolla do kalojë në votëbesim në Kuvend

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja deklaroi se Grupi Parlamentar i kësaj force politike ka nisur procedurat dhe shumë shpejt do...

‘Të shkarkohet Lindita Nikolla’, deputeti i PD-së: Ja cilat janë shkeljet e saj

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja thotë se Lindita Nikolla duhet të shkarkohet nga posti i kryetares së Parlamentit. Në një intervistë...

Gështenja: Të mbështesim Luçiano Boçin nëse është më i miri që kemi në Elbasan

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja thotë se ekziston hapësira për të gjetur pika bashkimi mes demokratëve, duke dalë me kandidatë...

PD darkë në Pogradec, deputeti zbulon kush ishin prezent

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja deklaroi se Grupi Parlamentar zyrtar i kësaj force politike, ka zhvilluar një darkë në Pogradec. Në...

Propozimi i opozitës: 50% e parkingjeve në Tiranë duhet të jenë pa pagesë

Deputeti i PD-së Lefter Gështenja në një intervistë për Euronews Albania bëri me dije se një propozim për ndryshimet në kodin...