leje drejtimi

Mullaj: 638 leje drejtimi janë pezulluar vetëm 2 javët e para të janarit

Zëdhënësi i Policisë së Shtetit, Gentian Mullaj, është shprehur se në dy javët e para të janarit janë pezulluar 638 leje...

Si merret një leje drejtimi për mjetet lundruese ujore?

Ngjarja tragjike e vdekjes se vogëlushes 7 vjeçare në plazhin e Potamit në Himarë, 2 ditë më pare, ka ngritur polemika...

Mjetet inteligjente pezullojnë 20 leje drejtimi në aksin Kardhiq-Delvinë

Edhe pse rruga Kardhiq-Delvinë u inagurua disa ditë më parë, sërish janë konstatuar shkelje nga ana e drejtuesve të automjeteve. Policia e...

Makina intelegjente gjobit motoristin që bënte manovra të rrezikshme në rrugë

Një 33-vjeçar është gjobitur në shumën 40.000 lekë të rinj, pasi drejtonte motomjetin pa leje drejtimi në rrugën interurbane Tiranë-Elbasan. Përmes makinës...

Parandalimi i aksidenteve, arrestohen 16 shoferë dhe pezullohen leje drejtimi

Policia e Shtetit ka arrestuar në flagrancë 16 drejtuesh mjetesh dhe ka pezulluar 39 leje drejtimi, në kuadër të masave për...