lepen

Detajet e debatit Le Pen – Makron për zgjedhjet në Francë

Emanuel Makron dhe Marine Le Pen do të përballen kokë më kokë në debatin e së mërkurës mbrëma, që mund të...

Mijëra francezë protestojnë kundër të djathtës ekstreme

Në Paris dhe në qytete të tjera në të gjithë Francën, mijëra njerëz protestuan kundër të djathtës ekstreme përpara balotazhit presidencial...

Zgjedhjet presidenciale në Francë, pritet garë e ngushtë Macron-Le Pen

Qytetarët francezë u drejtohen këtë të diel kutive të votimit për të votuar në raundin e parë zgjedhjeve presidenciale. Pritet që në...

Le Pen premton daljen e Francës nga NATO

Kandidatja e së djathtës ekstreme për presidencën e Francës, Marine Le Pen ka deklaruar se vendi i saj do ta braktisë...