leposavic

Kryetari i komunës së Leposaviçit emëron 4 drejtorë nga komuniteti serb

Kryetari i Komunës së Leposaviçit, në Kosovë, Lulzim Hetemi, ka emëruar këtë të martë katër drejtorë komunal serbë. Lajmi u bë i...

Sulmoi gazetarët në veri të Kosovës, policia arreston të dyshuarin në Leposaviç

Policia e Kosovës ka arrestuar një tjetër të dyshuar në lidhje me sulmin ndaj gazetarëve të veri të Kosovës. Në pranga...

Kurti për sulmet e gazetarëve: Diplomatët ndërkombëtarë të mbajnë qëndrim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar ndaj sulmeve të gazetarëve në veri. Kurti ka thënë se grupe ekstremistësh të kontrolluara nga...

“Sulmi ishte brutal…”, Venera Xhoxhaj rrëfen dhunën e serbëve ndaj gazetarëve

Venera Xhoxhaj e cila ishte pjesë e ekipit të gazetarëve të dhunuar këtë të premte nga turmat Serbe në Leposaviç, tha...

Arrestohet kreu i bandës që sulmoi gazetaren dhe kameramanin në Leposaviç

Kreu i bandës që ka sulmuar gazetarin dhe kameramanin në Leposaviç, në veri të Kosovës këtë të premte është arrestuar. Ministri i...

Protestuesit tentojnë hyjnë në godinën e komunës së Leposaviçit

Një tjetër incident është regjistruar ditën e premte në veri të Kosovës, ku protestuesit serbë kanë tentuar të hyjnë në ambientet...

Shkoi të takonte kryetarin shqiptar, sulmohet në Leposaviç ministri i Kosovës

Ministri Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturor në Kosovë, Liburn Aliu ka vizituar komunën e Leposaviçit, ku është pritur nga kryetari Lulëzim...

Tensionohet situata në Leposaviç, persona të maskuar sulmojnë gazetarët

Gazetarët që po ndjekin nga afër ngjarjet në veri të Kosovës janë sulmuar në Leposaviç. Gazetarët janë sulmuar me gurë, vezë e...

“Kosova, zemra jonë”- serbët rrethojnë komunën dhe këndojnë këngë nacionaliste

Korrespondenti i Euronews Albania, Xhemajl Rexha, ka raportuar nga Kosova situatën në ambientet e jashtme të komunës së Leposaviçit. Gazeatri pasqyroi protestën...

Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, serbët sulmojnë me gaz lotsjellës policinë

Gazetari i Euronews Albania, Kosovë Gjoci ka raportuar mëngjesin e kësaj të hënë nga ambientet e jashtme të komunës së Leposaviçit,...