levizja

Energji nga lëvizja e njerëzve, ideja inovative furnizon me rrymë metronë e Parisit 

Kryeqyteti i Francës ka prodhuar energji të pastër nga udhëtarët e metrove. Kompania e energjisë IBERDROLA konvertoi 6 portat hyrëse rrotulluese...

Prezantohet Lëvizja Konservatore, Kokalari: Nisim nga baza që të jemi gati për 2025

Është prezantuar këtë të diel në Tiranë Lëvizja më e re politike, Konservatorët. Nisma politike e paralajmëruar nga aktivistja e djathtë, Evi...

Protestuan para Kuvendit, policia në zyrat e Lëvizjes Bashkë

Lëvizja Bashkë me drejtues Arlind Qorin ka denoncuar ndërhyrjen e policisë në zyrat e tyre pak orë pas protestës para Kuvendit...

KAS rrëzon kërkesën e Lëvizjes Bashkë për regjistrimin në zgjedhje

KAS vendosi rrëzimin e kërkesës ankimore të Partisë Lëvizja Bashkë për regjistrimin në zgjedhjet lokale të 14 majit. Komisioni i Ankesave dhe...

“Lëvizja konservatore, së shpejti në Shqipëri”- çfarë po paralajmëron Evi Kokalari

Evi Kokalari ka paralajmëruar lindjen e lëvizjes konservatore në Shqipëri. Përmes një statusi në faqen e vet në Facebook, Kokalari shprehet se...

Lëvizte në lagje me kallashnikov në dorë, arrestohet kurbinasi

Policia e Kurbinit ka arrestuar një person i cili lëvizte me armë zjarri kallashnikov në rrugicat e lagjes ku banonte në...

“Lëvizja Bashkë”, pas 12 vjetësh aktivizëm Arlind Qori formon partinë e re

Aktivisti Arlind Qori zbuloi në Euronews Albania se ‘Organizata politike’, pas një aktivizmi gati 12-vjeçar do të kthehet në një parti...

Turizmi pa barriera, drejt heqjes tarifat roaming për të nxitur lëvizjen e lirë

Shqipëria dhe rajoni kanë fuqinë për të afruar më shumë turistët dhe për të thithur më shumë të ardhura në këtë...

Kuvendi i Kosovës voton për formimin e dy komisioneve hetimore për energjinë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës votuan për themelimin e dy komisioneve hetimore për energjinë elektrike gjatë seancës së 5 majit. Njëri komision...

Si do të kryhet lëvizja e makinave në Rinas?

Që nga 1 maji, Autoriteti Rrugor Shqiptar vendosi që rruga për të shkuar drejt Rinasit të jetë me një sens kalimi....