levizje

“Shqipëria bëhet”, Çepani: Pse kjo lëvizje s’do dështojë si shumë të tjera

Aktivistja Edlira Çepani, tha në emisionin Noë në Euroneës Albania se lëvizja “Shqipëria bëhet” nuk do të dështojë si shumë të...

Automjeti merr flakë në lëvizje, detajet e para

Një automjet tip "Benz" ka marrë flakë në lëvizje e sipër dhe është djegur në "Rrugën e Dibrës" në kryeqytet. Automjeti është...

VIDEO| Mishi i pagatuar po nxit njerëzit të kthehen në vegjetarianë

Javën e kaluar në Twitter u postua një video e një cope mishi të kuq që dukej sikur pulsonte. Videoja, e cila u bë...

Përfshihet nga flakët automjeti në Korçë

Një automjet është përfshirë nga flakët në lagjen e quajtur Radeneci në Korçë. Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe...

EMRAT | Ndryshime në strukturat e Policisë së Shtetit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka firmosur një sërë ndryshimesh në strukturat qendrore dhe vendore të Policisë. Ky...

Kufizohet lëvizja në disa rrugë të vendit nga datat 31 maj – 4 qershor

Disa akse rrugore të vendit do të bllokohen nga data 31 maj deri më 4 qershor, për shkak se do të...

Gazetari Fevziu: Kalkulim politik, deklaratat e Ramës ndaj SPAK për Berishën

Kryeministri Rama ka akuzuar SPAK-kun se nuk po vepron ndaj Sali Berishës dhe Ilir Metës, veprim ky që është interpretuar si...

Nga 1 maji, qarkullimi i mjeteve drejt aeroportit me një sens lëvizje

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka njoftuar qytetarët se duke filluar nga 1 maji, qarkullimi i automjeteve në rrugën drejt aeroportit "Nënë...