lezhe

Ishin shpallur në kërkim për vjedhje, arrestohen tre persona në Lezhë

Tre persona të cilët  ishin shpallur në kërkim pasi vodhën banesa të ndryshme,  janë arrestuar ditën e sotme në Lezhë. Policia bën...

Kokainë në banesë dhe abuzim seksual me një të mitur, arrestohen 3 persona në Lezhë

Tre persona janë arrestuar në Lezhë në kuadër të operacionit policor të koduar “Ndëshkimi”. Shtetasit I. P., 20 vjeç, A. G., 19...

Përplasen 2 automjete në Milot-Lezhë, 4 të plagosur

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhë në vendin e quajtur si kryqëzimi i Rrilës ku janë përplasur dy automjete. Burime...

240 efektivë të FA zbarkojnë në Shkodër e Lezhë, MM njoftim për situatën e reshjeve

Ministria e Mbrojtjes ka dalë në një njoftim për mediat lidhur me situatën nga reshjet e shiut në vend. Mësohet se situata...

Digjet automjeti në Lezhë

Një automjet tip "Benz" është djegur në orët e para të mëngjesit të së shtunës. Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur rreth...

Ish-kryebashkiaku i Shëngjinit në primaret e PD-së për Lezhën

Ish-Kryetari i Bashkisë së Shëngjinit, Salvador Kaçaj ka hedhur kandidaturën e tij në Primaret e Partisë Demokratike për Bashkinë e Lezhës. Përmes...

Pjerin Ndreu: Nuk jam nga ata që thonë ‘i kam të fituara zgjedhjet’

Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu deklaroi se do të vlerësojë maksimalisht çdo kandidat të opozitës, të cilin do e ketë përballë...

A do rikandidojë për një tjetër mandat si kryebashkiak në Lezhë? Flet Pjerin Ndreu

Kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu deklaroi se ka ambicie për të garuar në zgjedhjet e ardhshme vendore, për të fituar një...

‘Jemi në luftë brenda llojit’, dorëhiqet kryetari i PD-së në Lezhë

Kryetari i Partisë Demokratike në Lezhë, Arben Ndoi ka dhënë dorëheqjen nga ky post këtë të mërkurë. Lajmin e ka bërë të...

Plagoset me armë zjarri 44-vjeçari në Vaun e Dejës, mister rrethanat

Një person ka mbërritur i plagosur në spitalin rajonal të Shkodrës. Shtetasi P.K., nga fshati Ungrej i Lezhës fillimisht është paraqitur nga...

24-vjeçari italian që jeton në Lezhë dhe vaksinon vullnetarisht qentë e rrugës

Xhozue Fiori është një 24-vjeçar italian që jeton në Lezhë dhe vaksinon vullnetarisht qentë e rrugës. Në emisionin Goodmorning Albanias ai tregoi...

Krim i dyfishtë në Lezhë, flet fqinji i viktimave: Nuk kishin konflikte

Një krim brenda familjes ka ndodhur në Lezhë mbrëmjen e së hënës, ku ish-dhëndri ka vrarë me armë zjarri ish-vjehrrin dhe...

Si ndodhi vrasja e dyfishtë në Lezhë? Detajet

Mbrëmjen e së hënës, Besnik Pjetri, autori i dyshuar ka shkuar në banesën e Pjeter Perjakut dhe Gent Perjakut duke i...

EMRAT/Vriten babë e bir në Lezhë, dhëndri ekzekuton ish-vjehrrin dhe kunatin

Një krim brenda familjes ka ndodhur në Lezhë mbrëmjen e së hënës, ku dhëndri ka vrarë me armë zjarri ish-vjehrrin dhe...

Lëviznin me 11 kg kanabis ‘çokollatë’ në makinë, arrestohen 3 persona në Lezhë

Policia ka arrestuar 3 persona pas finalizimit të operacionit policor të koduar “Processed drugs”. Burime zyrtare nga policia lokale bëjnë me...

Videoja me drejtorin dhunues, Ministria e Arsimit: S’na është vënë në dispozicion

Ministria e arsimit mohon t’i jetë vënë në dispozicion një video ku drejtori dhunon nxënësit në një shkollë në Lezhë. Pas akuzave...