lider

Bojkotoni votimet| Spahiu thirrje atyre që s’duan treshen Rama-Berisha-Meta

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews ALbania se ka një zgjidhje për të gjithë ata që nuk duan...

“Selimi përshëndeti gruan, Thaçi më serioz”, gazetari tregon ç’ndodhi në Hagë

Gazetari Xhemajl Rexha, i cili pati mundësi të hynte në ambientet e Gjykatës Speciale në Hagë ku sot po mbahet procesi...

Ish-ushtari i UÇK për burgosjen në Hagë të Thaçit: Fryte të politikave të gabuara

Ish-ushtari i UÇK-së, Meçan Zotaj tha në një intervistë për Euronews Albania se iu bashkua agresionit në Kosovë pa e njohur...

Forcat speciale amerikane vrasin liderin e ISIS-it në veri të Somalisë

Trupat amerikane kanë vrarë një lider të Shtetit Islamik, Bilal al Sudani, dhe 10 nga luftëtarët e tij në veri të...

“I formës, jo i përmbajtjes”, Spahiu për Ramën: Ka batuta, paramendon detajet

Juristi Kreshnik Spahiu u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se Edi Rama ka vetëm batuta. Ai i paramendon detajet...

“Jemi përpara një katastrofe”, Nesho jep alarmin: Ja ku po na çon Rama

Zv. kryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho tha në “Now me Erla Mëhillin” se me qeverinë Rama jemi përballë një...

Samiti dyditor i liderëve të BE-së, me fokus energjinë dhe luftën në Ukrainë 

Energjia dhe lufta në Ukrainë do të jenë tema e samitit dyditor të liderëve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian sot...

Lideri suprem i Iranit paralajmëron ‘shtypje të protestave’

Lideri suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, ka fajësuar ndikimet e huaja për trazirat që janë përhapur në Iran pas vdekjes...

Lideri çeçen largohet nga pushteti: Ka ardhur koha

Ramzan Kadyrov, udhëheqësi i rajonit çeçen të Rusisë u shpreh se ka ardhur koha të marrë një pushim të gjatë nga...

Vdes Mikhail Gorbachev, lideri i fundit i Bashkimit Sovjetik

Ish-presidenti sovjetik Mikhail Gorbachev ka vdekur nga një sëmundjeje e rëndë me të cilën vuajti shumë, njoftoi të martën Spitali Klinik...

Rusia kërkon aleatë në Afrikë, Lavrov takohet me zyrtarët egjiptianë

Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov nisi bisedimet me zyrtarët egjiptianë, ndërsa vendi i tij kërkon të thyejë izolimin diplomatik dhe...

Votimi në RMV, liderët politikë: I hap rrugë negociatave

Votimi pro i propozimit francez në parlamentin maqedonas, i ka hapur rrugë nisjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut...

Forumi i Prespës për dialog, liderë nga Ballkani mblidhen në Ohër

Udhëheqës të vendeve të Ballkanit Perëndimor mblidhen sot dhe nesër në Forumin e Prespës për Dialog. Ky forum organizohet në qytetin...

Anëtarësimi i Ukrainës në BE, tema kryesore e liderëve në Kiev

Shpresat e Ukrainës për t'u anëtarësuar në Bashkimin Europian do të jetë temë bisede teksa liderat e Francës, Gjermanisë dhe Italisë...

Lideri populist Viktor Orban kryeministër për herë të katërt në Hungari

Viktor Orban është betuar sërish si kryeministër i Hungarisë pasi siguroi mandatin e katërt rresht në zgjedhjet e muajit të kaluar,...

Borrell mbledh liderët e rajonit në një darkë jozyrtare bë Bruksel

Joseph Borell do të mbledhë në një darkë jozyrtare në Bruksel liderët e Ballkanit Perëndimor, të mërkurën. Këtë e konfirmoi Zëdhënësi...