liderë

‘Vëllazëri shqiptare’, Rama ndan foto nga darka me liderët shqiptarë të RMV-së

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një darkë me liderët e partive politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Vetë kreu i qeverisë ka publikuar...

Sula akuzon liderët e PD-së: Përçarja e bazës demokrate, për faj të tyre

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula thotë se baza demokrate është e përçare dhe kjo sipas tij, për faj të Sali...

Deklarata e samitit: Përshpejtimi i procesit bazohet te reformat e besueshme

Tirana përmbylli një tjetër samit të rëndësishëm mes Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor, ku brenda pritshmërive u rikonfirmua prespektiva europiane e...

Detaje nga samiti i Tiranës, marrëveshjet që pritet të firmosen

Më 6 dhjetor, për herë të parë Shqipëria do të presë liderët e vendeve të Bashkimit Europian në samitin me vendet...

Çfarë pritet të ndodhë në takimet e liderëve evropianë në Pragë?

Praga do të jetë qendra e politikës evropiane këtë javë, pasi shumica e liderëve të kontinentit do të mblidhen për dy...

Liderët e G7-ës mblidhen ruajtjen e unitetit të Perëndimit

Presidenti amerikan Joe Biden, ka bërë thirrje për unitet të Perëndimit, para nisjes së Samitit të shtatë vendeve më të industrializuara...

Ukrainë, Papa françesku thirrje liderëve të kontrollojnë ndërgjegjen para Zotit

Papa Françesku u shpreh të mërkurën se kërcënimi për luftë në Ukrainë i ka sjellë mjaft trishtim, teksa u bëri thirrje...