lindita nikolla

Vetëm 3 vota pro, rrëzohet kërkesa për shkarkimin e Lindita Nikollës

Në seancën e sotme të Kuvendit është votuar kërkesa e Partisë Demokratike për shkarkimin e kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla. Në votimin...

Në të njëjtën orë me protestën, të hënën seancë plenare në Kuvend

Ditën e hënë do të zhvillohet seanca plenare në Kuvend. Seanca plenare do të nis në orën 17:00, vendim i cili...

“Keni falsifikuar procesverbalin, të anullohet seanca”, Vasili përplaset me Nikollën

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili është përplasur me kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla dhe shkak është bërë procesverbali që...

A do shkarkohet Lindita Nikolla? Hoxha tregon detaje nga nisma e PD

Gazetari Ardit Hoxha zbuloi detaje në lidhje me kërkesën e opozitës për shkarkimin e Lindita Nikollës  nga posti i kryetares së...

Gështenja: Kemi nisur procedurat, Lindita Nikolla do kalojë në votëbesim në Kuvend

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja deklaroi se Grupi Parlamentar i kësaj force politike ka nisur procedurat dhe shumë shpejt do...

Bllokoi foltoren e Kuvendit, Nikolla përjashton Berishën nga seanca plenare

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka përjashtuar nga seanca plenare që po mbahen në Kuvend kreun e PD-së Sali Berisha. Ky vendim...

Nis seanca në Kuvend për Holokaustin, Nikolla: Kapitull i tmerrshëm për njerëzimin

Ka nisur seanca në Kuvend dedikuar ditës së përkujtimit të viktimave  të Holokaustit. Seanca do të zgjasë rreth 60 minuta, ku të...

Boçi: Grushti ndaj Berishës i mirëorganizuar nga Rama, të dorëhiqet

Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi tha se me sulmin që iu bë Berishës më 6 dhjetor, janë goditur qytetarët, e ndërsa...

Porti i Durrësit, Alibeaj kërkesë Nikollës për mbledhjen e konferencës së kryetarëve

Kryetari i Grupit të PD, Enkelejd Alibeaj i ka dorëzuar kërkesë kryetares së Kuvendit për të mbledhur konferencën e kryetarëve që...

“Dick Marty”, Lindita Nikolla letër KiE: Korrigjoni gabimin tragjik ndaj nesh

Qëndrimi kundër rezolutës së Dick Martyt e cila implikon Shqipërinë dhe Kosovën në trafik organesh gjatë luftës së UCK-SË, ka vënë...

Alibeaj refuzon ftesën e Nikollës për dosjen sekrete të Ilir Metës

Deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj ka refuzuar ftesën e Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla për t’u njohur me detajet e dosjes sekrete...

Yuri Kim takim me Lindita Nikollën

Ambasadorja Yuri Kim ka zhvilluar një takim me Lindita Nikollën në ambientet e Kuvendit. Ende nuk ka asnjë detaj nga takimi, por...