Lionel Messi

“Kjo situatë nuk mund të vazhdojë”, tifozët e PSG-së kundër Lionel Messi-t

Disa tifozë francezë të PSG-së kanë rënë dakord për të fërshëllyer sulmuesin argjentinas Lionel Messi, për faktin se është eliminuar para...

Messi lojtari më i miri për vitin 2022, Scaloni mposht Ancelottin dhe Guardiolën

Lionel Messi është kurorëzuar si futbollisti më i mirë për vitin 2022. Ceremonia për ndarjen e çmimeve "The Best" u zhvillua...

Mbappe dhe Messi përfshihen në ekipin e PSG-së për përballjen ndaj Bayern-it

Kylian Mbappe dhe Lionel Messi janë përfshirë në skuadrën e Paris Saint-Germain për ndeshjen e parë të raundit të 16-të të...

Ronaldo publikon foton me Messi-n: Është mirë të takosh disa shokë të vjetër

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi u përballën ditën e djeshme, në një miqësore të zhvilluar në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riyadh. Ronaldo...

“U prehsh në paqe”, reagimi i Messit për ndarjen nga jeta të Pele

Lionel Mesi ka reaguar për ndarjen nga jeta të “Mbretit të futbollit”, Pele. 7 herë fituesi i Topit të Artë, ka...

Messi arrin marrëveshje me PSG-në për rinovimin e kontratës

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi ka arritur marrëveshje në parim për të rinovuar kontratën e tij te Paris Saint-Germain, sipas gazetari...

Historiani: Bëni hulumtime, nuk mund të hidhet poshtë fakti që Messi është arbëresh

Historiani Naim Flamuri thotë se nuk mund të hidhet poshtë fakti që futbollisti Lionel Messi është me origjinë arbereshë. Në emisionin "Good...

Historiani: Stërgjyshi nga babai dhe nëna e Messit janë arbëreshë nga Gjirokastra

Historiani Naim Flamuri deklaroi se stërgjyshi nga babai dhe nëna e futbollistit Lionel Messi, janë arbëreshë nga Gjirokastra. Në emisionin "Good Morning...

Habit historiani: Messi është gjaku ynë me mbiemrin Meksi, faktet e tregojnë këtë

Historiani Naim Flamuri thotë se futbollisti Lionel Messi është me origjinë arbëreshë dhe kjo është e faktuar me dokumente. Në emisionin "Good...

Messi ‘kampion’ edhe në Instagram, fotoja me Kupën e Botës thyen rekord pëlqimesh

Lionel Messi vijon të thyejë rekorde të njëpasnjëshme edhe pas fitimit të Kupës së Botës në Katar. 35-vjeçari ka thyer rekordin për...

Gazetari nga Pekini: Kinezët ‘të çmendur’ pas Messit, më i preferuar se Ronaldo

Gazetari Edison Myrteza deklaroi nga Pekini se kinezët donin që Argjentina të fitonte Kupën e Botës, pasi kanë idhull Lionel Messin. Në...

Pritja 36-vjeçare e albiçelestëve për Kupën e Botës, Messi ‘kopjon’ Maradonën

36 vite iu deshën Argjentinës për të hipotekuar trofeun e tretë të Kupës së Botës, të cilin e fitoi përballë Francës...

Rudi Vata: Mbappe nuk mund ta arrijë nivelin e Messit

Ish-futbollisti i Kombëtares, Rudi Vata thotë se anësori francez, Kylian Mbappe nuk do mund të arrijë nivelin e argjentinasit, Lionel Messi. Në...

Messi nuk tërhiqet: Do vijoj të luaj për kombëtaren e Argjentinës

Lionel Messi thotë se nuk do të tërhiqet nga futbolli ndërkombëtar, pas fitimit të Kupës së Botës. Futbollisti i PSG-së u pyet...

Messi kalon në avantazh Argjentinën përballë Kroacisë

Argjentina ka kaluar në epërsi në përballjen me Kroacinë, e vlefshme për gjysmëfinalen e Botërorit "Katar 2022". Lionel Messi i ka dhënë...

Politikania meksikane kërkon shpalljen “non grata” të Lionel Messit

Një politikane meksikane i ka bërë thirrje parlamentit vendas që të shpallë zyrtarisht person "non grata" futbollistin argjentinas, Lionel Messin. Maria Clemente...