lirimi

Nis lirimi i pengjeve në Gaza, lirohen 12 tajlandezë dhe 13 izraelitë

Në Gaza ka nisur lirimi i pengjeve të rrëmbyer gjatë sulmit të militantëve të Hamasit më 7 tetor. Të parët që janë...

Personi i fundit që shoqëroi Ervis Martinaj, lirohet nga burgu Jeton Lami

Ish-oficeri i Operacionales Jeton Lami, ka lënë qelin të dielën pasi ka përfunduar dënimin. Ai akuzohej për “Shpërdorim detyre” pasi, shoqeronte...

Lirohet Mark Frroku dhe të arrestuarit e tjerë të konfliktit te Kepi i Rodonit

Gjykata e Durrësit ka caktuar masën “Detyrim paraqitje” për 8 të arrestuarit gjatë konfliktit të ndodhur të dielën te “Kepi i...

Cili ishte roli i Katarit në lirimin e dy pengjeve amerikane

Të premten e 20 tetorit, 12 ditë pas sulmit të Hamasit ndaj Izraelit u realizua dhe lirimi i parë i 2...

Lirohet nga burgu në Hagë kreu i OVL-UÇK, tashmë do shkojë në Kosovë

Hysni Gucati është i lirë. Gjykata Speciale ka aprovuar kërkesën e kryetarit të OVL-UÇK-së, për lirim të parakohshëm nga burgu në Hagë. Lajmin e ka konfirmuar...

EMRI| Qëlloi me armë se nuk e lanë të hynte në hotel, lirohet reperi i njohur

Gjykata e Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm në Tiranë ka liruar reperin Ervin Selita, i njohur me emrin e artit Vinz,...

Presidenti Begaj dekreton lirimin nga detyra të zv.drejtorit të SHISH

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar lirimin nga detyra të zëvendësdrejtorit të SHISH, Oljan Kanushi. Me një dekretë ë dytë nga presidenti, Begaj...

Kultivoi kanabis në banesë, Gjykata e Tiranës liron këngëtaren Enca Haxhiaj

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën "Detyrim paraqitje" për këngëtaren Ruenca Haxhiaj, e njohur ndryshe me emrin e artit Enca. Këngëtarja u...

PE miraton rezulutën me amendamentin për lirimin e Fredi Belerit

Parlamenti Europian ka miratuar një rezolutë që përmban një amendament për lirimin e Fredi Belerit, i cili po mbahet në burg...

Berisha: Tre policët e Kosovës u liruan me vendim politik

Sali Berisha ka deklaruar për mediat se lirimi i 3 zyrtarëve policorë të Kosovës, të arrestuar nga autoritetet serbe më 14...

“KFOR-i do dorëzojë dosjen në NATO”- Rama: Po punojmë të kthejmë policët në shtëpi

Kryeministri Edi Rama u pyet gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryeministrin Viktor Orban në lidhje me rrëmbimin e tre...

A do ta shpallë të pafajshëm Gjykata e Lartë? Avokati i Tahirit: Pse jemi optimistë

Avokati i Saimir Tahirit, Dritan Jahaj tha për “Review” në Euronews Albania se është optimist për procesin e nisur në Gjykatën...

A mund të shpallet i pafajshëm Tahiri? Daci: Nuk mund të jemi idiotë të themi që…

Avokati Jordan Daci komentoi në emisionin Review në Euronews Albania, mundësitë që Gjykata e lartë të shpallë të pafajshëm ish-ministrin e...

Avokati i Tahirit zbulon kushtin që plotësoi ish-ministri për lirimin

Një nga kushtet e veçanta që ka plotësuar ish-ministri Saimir Tahiri përballë gjykatës për t’u liruar është ai i babait që...

Lirimi nga burgu i Tahirit, Yuri Kim bën deklaratën e fortë: Do të ketë pasoja…

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shkruar në faqen e saj zyrtare në Twitter lidhur me privilegjet në sistemin e drejtësisë në...

Tahiri lë ambientet e burgut në Lushnjë, shoqërohet nga policia drejt Tiranës

Ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri u lirua këtë të premte me një vëndim të gjykatës së Elbasanit, ku u pranua kërkesa...