liverpool

Salah do qëndrojë në Angli, Liverpool refuzon 150 milionë paund

Paratë arabe nuk mund ti bindin drejtuesit e Liverpool për të lënë të lirë sulmuesin Muhamed Salah, me egjiptianin i cili...

Agjenti i Salah konfirmon: Egjiptiani mbetet në Liverpool

Futbollisti egjiptian, Mohamed Salah, ka qenë në vëmendjen e publikut ditët e fundit për shkak të interesimit të Al Ittihad për...

Çelsi e Liverpul në paqe/ Mbyllet në barazim ndeshja e parë, nuk mungon spektaktli

Ndeshja e javës së parë të kampionatit anglez mes Çelsit dhe Liverpulit është mbyllur në barazim 1-1. Të dy golat u...

Arsenali ndalet në ‘Anfield’, diferenca me vendin e dytë 6 pikë

Arsenali ka hedhur një hap fals në fundjavë, teksa ka barazuar me rezultatin 2-2 përballë Liverpoolit. Topçinjtë e nisën ndeshjen në...

Chelsea përballet me Liverpoolin. Blutë e Londrës kërkojnë kthesën

Aktualisht pa një drejtues në krye të skuadrës, Çelsi synon kthesën në përpalljen që luhet mbrëmjen e kësaj të martë në...

Supersfida Manchester City-Liverpool, Haaland mungesa e madhe

Premier League angleze rikthehet me 7 përballje këtë të shtunë, teksa spikat superndeshja Manchester City-Liverpool. Qytetarët e udhëhequr nga tekniku Pep...

Champions | Liverpool synon përmbysjen ndaj Realit, Frankfurti për ‘vizitë’ në Itali

Faza e 1/8 në Champions League mbyllet mbrëmjen e kësaj të mërkure me një finale të parakohshme, ajo mes Realit të...

Finale e parakohshme në ‘Anfield’, Liverpool gati për Realin e Madridit

Liverpul-Real Madrid është finalja e parakohshme e Uefa Çempions Lig e cila luhet mbrëmjen e kësaj të enjte në Anfilld. Të dyja...

Liverpool mposhtet nga Brentford, Arsenal rikthehet në mbrëmje

Liverpool është mposhtur në ndeshjen e parë të 2023-shit nga Brentford me rezultatin 3-1. Të kuqtë u ndëshkuan dy herë që...

Ylli i ‘tulipanëve’ transferohet tek Liverpool, nënshkruan për 6 vite

Përfundimi i një kupe bote apo kampionati evropian sjell një merkato të nxehtë transferimesh në futboll. Paraqitjet shumë të mira krijojnë mundësi...

Manchester City eliminon Liverpool-in nga Carabao Cup

Manchester City mposhti me rezultatin 3-2 Liverpool-in, duke siguruar një biletë për në fazën çerekfinale të Carabao Cup. Haland zhbllokoi shifrat me...

Probleme për Liverpoolin, lëndohet sërish Diaz

Edhe pse u rikuperua nga lëndimi që e kishte në gju, Luis Diaz është larguar nga kampi stërvitor i Liverpoolit për...

Salah ‘shkëlqen’ ndaj City, Arsenali shkëputet me 4 pikë

Muhamed Salah është heroi i Liverpulit në javën e 10 të Premier Ligës angleze. Sulmuesi egjiptian shënoi golin e vetëm në...

Zyrtare, caktohet qyteti ku do të mbahet Eurovision 2023

Liverpooli është përzgjedhur si qyteti pritës për edicionin e 67-të të Eurovision, pas një gare të ngushtë me Glasgow. Finalja e Madhe...

Kampionati anglez, ngecin City dhe Liverpool, fitojnë Chelsea dhe Tottenham

Machester City dhe Liverpul, dy skuadrat që rivalizuan për titullin kampion në premier ligën angleze vitin e kaluar, nuk kanë të...

350 mijë paund në javë, Salah kontratë trevjeçare me Liverpool

Mohamed Salah ka nënshkruar kontratë të re trevjeçare me Liverpoolin. Marrëveshja, me vlerë më shumë se 350,000 paund në javë -...