lokale

Berisha: Opozita i dha fund monizmit të plotë që ekzistonte në parlamentet lokale

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur këtë të hënë një takim me kryetarët e degëve lokale, kandidatët dhe kryetarët e Bashkive të...

A do të dorëhiqet pas humbjes në zgjedhjet lokale? Berisha: Do respektohet statuti

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të premte një konferencë me gazetarët, ku u ndal tek gjerësisht te rezultati i zgjedhjeve lokale...

Vetëm me një klikim, ndiqni në kohë reale rezultatin e zgjedhjeve në Euronews.al

Ndërsa zgjedhjet lokale janë vetëm disa orë larg, Euronews Albania është përkushtuar të sjellë në kohë reale rezultatin nga të gjitha...

Ndalimi i muzikës| Unioni i operatoreve turistikë: Të huajt nuk e duan zhurmën

Operatoret turistikë janë skeptik për sa i përket vendimit të qeverisë të dhënë mbi ndalimin e muzikës pas orës 12, janë...

Pse po tërhiqen kandidatët e PD-së? Alibeaj flet hapur në Euronews Albania

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania, ku foli në lidhje...

Aknimimi i PD-së kundër Berishës, caktohen gjyqtarët në Kolegjin Zgjedhor

Gjykata Administrative e Apelit Tiranë, për llogari të Kolegjit Zgjedhor Gjyqësor, ka hedhur këtë të mërkurë shortin publik për përcaktimin e...

Blendi Fevziu: Çfarë pritet të ndodhë në zgjedhjet lokale, kush mund të fitojë

Gazetari Blendi Fevziu ishte këtë të hënë në studion e Euronews Albania, ku bëri dhe një analizë të shkurtër të zgjedhjeve...

Ish-deputeti: PD do të shuhet nëse humbet në zgjedhjet lokale

Ish-deputeti Halit Valteri ka analizuar në studion e Euronews Albania situatën në Partinë Demoratike në prag të zgjedhjeve lokale të 14...

Zbardhet marrëveshja e Berishës me Vangjel Dulen, cilat bashki i jepen PBDNJ-së

Partia Demokratike pritet të firmos këtë të mërkurë një marrëveshje koalicionin për zgjedhjet lokale me Partinë Bashkimi për të Drejtat e...

Paralajmëron Braimllari: Më 25 Prill nuk kishim një betejë frontale, por tani…

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari, foli në Euronews Albania në lidhje me zgjedhjet lokale të 14 majit dhe bashkëpunimin...

Hodaj: Nuk presim zgjedhjet për të punuar, fushata për ne nisi që më 26 prill 2021

Zv. ministri i Brendshëm, Julian Hodaj tha në një intervistë për Euronews Albania se Partia Socialiste nuk pret zgjedhjet për të...

Rusët votojnë në zgjedhjet lokale dhe ato rajonale, të parat që nga nisja e luftës

Rusët janë duke votuar të dielën në zgjedhjet lokale dhe ato rajonale ku do të zgjedhin guvernatorët dhe ligjvënësit lokalë. Këto janë zgjedhjet...

Vendimi i qeverisë së Kosovës, qytetarëve në lokale t’u ofrohet uji i rubinetit

“Qytetarëve në lokale t’u ofrohet ujë nga çezma”. Mund të tingëlloje e çuditshme, por ky është vendimi i qeverisë së Kosovës. Një...

Partia opozitare bllokon Kuvendin në RMV, kërkon zgjedhje të parakohshme

Partia opozitare VMRO DPMNE në Maqedoninë e Veriut ka filluar sot bllokimin aktiv të Kuvendit. VMRO DPMNE paralajmëroi se do të bllokojë...

Boris Xhonson humbet Londrën në zgjedhjet lokale

Partia Konservatore e kryeministrit Boris Xhonson humbi kontrollin e bastioneve tradicionale të Londrës dhe pësoi një tkurrje të fortë në zgjedhjet...

Spahia: Dera është e hapur për demokratët që s’më votuan

Bardh Spahia fitoi zgjedhjet e pjesshme në Shkodër, duke i dhënë Shtëpisë së Lirisë një fitore në zgjedhjet e 6 marsit. “Ka...