Londra

Londra ekologjike, makinat e vjetra do të taksohen të hyjnë në qytet

Britania planifikon të reduktojë ndotjen e ajrit nga automjetet, me nismën e njohur si “Zona e emetimeve ultra të ulëta” që...

Finalja e Wimbledon, Londra pret më të mirët e botës Djokoviç dhe Alcaraz

Ashtu siç dhe pritej janë konfirmuar emrat e dy tenistëve të cilët do të përballen me njëri-tjetrin në finalen e Wimbledon...

“Kush hyn me gomone do dëbohet”, Londra e vendosur kundër emigrantëve ilegalë

Kushdo që arrin në Mbretërinë e Bashkuar ilegalisht me një  gomone do të pengohet të kërkojë azil. Ligjet e reja pritet...

“Të tjerë non grata brenda vitit”, ambasadori britanik i përgjigjet Berishës

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, Alastair King-Smith paralajmëroi të mërkurën se brenda këtij viti do të ketë të tjerë...