LSI

Meta zulon bisedat: Paralajmërimi që i dhashë dikur drejtuesve të LSI-së për Bashën

Ilir Meta tha në “Now me Erla Mëhillin” se koalicioni me Berishën e ka qetësuar. Ai kujtoi se edhe drejtuesit e partisë...

Deputeti i Shkodrës ‘braktis’ Partinë e Lirisë, kalon me PS-në

Burime nga maxhoranca për Euronews Albania konfirmojnë kalimin e deputetit të Shkodrës të Partisë së Lirisë, Agron Çela, në Partinë Socialiste. Por...

Burimi zbulon skenarin se si e shkriu Ilir Meta LSI ne PL

Analisti Genc Burimi teksa foli për sukseset dhe dështimet e politikanëve u ndal dhe tek kreu i Partisë së Lirisë Ilir...

Paralajmërim për ish-LSI? Taulant Balla plas akuzat e parave ruse

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla lëshoi akuza të fortë në drejtim të kreut të PD, Sali Berisha...

Rezultati i LSI-së më 25 prill, Braimllari: Basha i pabesë, u goditëm nga PS-PD

Sekretari Organizativ në Partinë e Lirisë, Endrit Braimllari thotë se në zgjedhjet e 25 prillit të vitit 2021, kjo forcë politike,...

“Pagesat me kompani ofshore”, Valteri: Rezulton se vetëm PL ka bërë shkelje

Ish-deputeti Halit Valteri, në një intervistë për Euroneës Albania, është shprehur se ditën e sotme në SPAK ka depozituar kontratat e...

Caka: Opozitarizmi i Kryemadhit, naiv përball opozitës së shitur të Bashës

Silva Caka, sekretare për marrëdhëniet me publikun në Partinë e Lirisë tha se kjo qeveri sipas saj e korruptuar mund të...

Tre deputetët e Metës që votuan kundër shkarkimit të Arben Ahmetajt

Në seancën e një dite më parë Kuvendi votoi shkarkimin e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj dhe emërimin në vend të saj të...

Transformimi i LSI-së në Partia e Lirisë, forca që ndryshoi disa herë krah

Në 6 shtator 2004 Ilir Meta njoftoi krijimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Një parti që lindi si fraksion i PS...

Meta: Të vendosim në vend demokracinë dhe të fitojmë lirinë

Ilir Meta shprehet se "Partia e Lirisë" tashmë ka një rrugë të re për rivendosur në vend demokracinë, kushtetutshmërinë dhe për...

Ndryshon sot, si do të jetë emri i ri i LSI-së

Sot u propozua dhe miratua në Konventën Kombëtare të LSI-së ndryshimi i emrit të partisë. Ende nuk dihet se si do të...

Tedi Blushi: Kemi nevojë për një lidership si Meta

Zëdhënësi i ish-presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi u shpreh se i përket popullit të dy marsit dhe se mbledhja e Konventës Kombëtare...

Video | Nis Konventa Kombëtare e LSI-së, Meta pritet me ovacione

Prej ditës së sotme Ilir Meta, ish-presidentit i vendit i rikthehet jetes politike. Ai u prit me ovacione në sallën e Pallatit...

Meta rikthehet sot në LSI, si president ktheu 71 ligje në Kuvend

Prej dites së sotme Ilir Meta, ish-presidentit i vendit i rikthehet jetes politike. Sot në oren 19:00 do të zhvillohet Konventa Kombëtare...

LSI përgatitet për rikthimin e Metës, Braimllari: Ka nevojë për energji të reja

Në 25 Korrik, Lëvizja Socialiste për Integrim mban Konventën Kombëtare dhe pret rikthimin e Ilir Metës pas 5 viteve si President...

LSI e denoncoi për inceneratorët, e moshuara në SPAK: Kam shitur kanaçe

Këtë martë, Prokuroria e Posaçme (SPAK) urdhëroi pezullimin e kompanive të përfshira në aferën e inceneratorit të Tiranës, pas denoncimit të...