luciano boci

“Rama u largua nga Kuvendi“, Boçi kërkon ndërprerje të seancës plenare

Deputeti Luçiano Boçi ka kërkua ndërprerje të seancës plenare pasi kreu i qeverisë Edi Rmama u largua nga Kuvendi sapo mbylli...

Boçi: Seanca me pyetje, interpelenca dhe mocioni me debat të mos bëhen bashkë!

Deputeti Luçiano Boçi kërkuar që seanca me pyetje, mocioni me debat dhe interpelanca të ndahen nga njëra-tjetra. Në fjalën  e tij nga...

Boçi: Po shkelni me këmbë Kushtetutën, Rama të vijë në seancë, është urgjente

Deputeti i PD-së Luçiano Boçi ka mbajtur fjalën në Kuvend ku ka kërkuar prezencën e kreut të qeverisë Edi Rama. Nga foltorja...

Interperlancë me Ramën për çështjen McGonigal, flet Luçiano Boçi

Deputeti i PD-së Luçiano Boçi ka dhënë një prononcim të shkurtër për Euronews Albania, pak para nisjes së Kuvendit ku do...

Gështenja: Të mbështesim Luçiano Boçin nëse është më i miri që kemi në Elbasan

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja thotë se ekziston hapësira për të gjetur pika bashkimi mes demokratëve, duke dalë me kandidatë...

Boçi: Grushti ndaj Berishës i mirëorganizuar nga Rama, të dorëhiqet

Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi tha se me sulmin që iu bë Berishës më 6 dhjetor, janë goditur qytetarët, e ndërsa...

Protesta, Boçi: Të bëhemi së bashku për të çrrënjosur të keqen

Deputeti Luçiano Boçi është shprehur se protesta po zhvillohet kundër kryeministrit Edi Rama dhe kundër qeverisë së tij e jo kundër...

Primaret, Luçiano Boçi shpallet fitues në Elbasan

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret në Elbasan. Burime bëjnë me dije se gjithsej kanë votuar 2183 persona, nga të cilët...

‘Nuk biseduam me aleatët’, Luçiano Boçi zbulon skenarin e protestës së 6 dhjetorit

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se kjo forcë politike nuk ka biseduar me aleatët, në lidhje me protestën që...

Protestë në ditën e Samitit, Boçi: Shqiptarët do dalin për problemet e tyre

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi komentoi në një intervistë për Euronews Albania  protestën e organizuar nga PD në 6 dhjetor,...

Boçi për Portin e Durrësit: Do përdorim çdo mekanizëm për mosrealizimin e projektit

Deputeti Luçiano Boçi nga Elbasani është shprehur se nuk do të lejojnë realizimin e projektit të Portit të Durrësit që u...

Rudina Hajdari: Në protestë ka edhe socialistë, beteja nuk po bëhet për partitë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë se në protestën e opozitës, marrin pjesë edhe socialistë të zhgënjyer nga qeveria. Gjatë fjalës...

Luçiano Boçi: Dita të rrëzojmë nga froni regjimin

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi ka reaguar përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook sa i takon...

“S’është peshk që shkon pas rrjedhës”, Dritan Hila përplaset me Luçiano Boçin

Analisti Dritan Hila dhe nënkryetari i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi kanë debatuar në lidhje me situatën aktuale brenda kësaj force politike. Në...

Nënkryetari i PD-së tregon prapaskenat e bashkimit: Çfarë po ndodh

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se bisedimet me grupin tjetër në këtë forcë politike janë duke përparuar. Në emisionin "Now"...

Tenderi 741 mln lekë në Bashkinë e Vaut të Dejës, Boçi: Asnjë përgjigje nga SPAK

Partia Demokratike ka vijuar me akuzat ndaj Bashkisë së Vaut të Dejës. Nënkryetari i kësaj force politike, Luçiano Boçi u shpreh në...