luciano boci

Nënkryetari i PD-së tregon prapaskenat e bashkimit: Çfarë po ndodh

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi deklaroi se bisedimet me grupin tjetër në këtë forcë politike janë duke përparuar. Në emisionin "Now"...

Tenderi 741 mln lekë në Bashkinë e Vaut të Dejës, Boçi: Asnjë përgjigje nga SPAK

Partia Demokratike ka vijuar me akuzat ndaj Bashkisë së Vaut të Dejës. Nënkryetari i kësaj force politike, Luçiano Boçi u shpreh në...

“Veshët paaftësinë me Kongres”, Boçi debat në Kuvend me Kushin për arsimin

Arsimi është bërë temë debati mes Ministres së Arsimit, Evis Kushi dhe deputetit Luçiano Boçi. Ky i fundit nga Kuvendi ka hedhur...

“Vjedhje spektakolare”, PD denoncon sërish abuzimet në bashkinë e Vaut të Dejës

Partia Demokratike vijon të denoncojë aferat korruptive në bashkinë Vau i Dejës. Nënkryetari i PD dhe njëherazi kreu i grupit parlamentar...

Alibeaj negocion me Ballën për presidentin, Boçi: Nuk ka tagër përfaqësimi

Enkelejd Alibeaj bashkë me Arbi Agalliun dhe Oriola Pampurin shkuan sot në tryezën e negociatave për presidentin. Për uljen e tyre në...