luftime

Luftime të ashpra në Bahmut, raportohet për humbje të mëdha nga të dyja palët

Ukraina dhe Rusia kanë raportuar se kanë shkaktuar humbje të mëdha ndërsa beteja për qytetin Bahmut po vazhdon. Moska është përpjekur të...

Vritet në luftime shefi i ISIS

Kreu i grupit terrorist të Shtetit Islamik ka mbetur i vrarë në luftime. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i organizatës...

12 orë luftë mes forcave speciale dhe ekstremistëve në Somali, 9 viktima

Të paktën 9 persona janë vrarë dhe 60 janë shpëtuar në rrethimin e një hoteli në Somali, ndërsa trupat qeveritare luftuan...

Ashpërsohen luftimet, forcat ruse bombardojnë në Ukrainën Lindore

Re të mëdha tymi në horizont treguan ashpërsimin e luftimeve në Donjeck, në lindje të Ukrainës. Shkëmbimi i zjarrit mes artilerive...

Rusia humbet gjeneralin e 4, pretendon ushtria ukrainase

Major-gjenerali, Oleg Mityaev, 47 vjeç, komandant i divizionit të 150 rus, raportohet se është vrarë gjatë luftimeve të fundit në Ukrainë. Kievi...

Shumica e forcave ruse 30 km larg Kievit, thotë ministri britanik

Pjesa më e madhe e forcave ruse janë larg vetëm 30 kilometra nga qendra e Kievit, tha të shtunën Ministria britanike...