luftimet

Vazhdojnë luftimet në Ukrainë, trupat vendase avancojnë drejt Bakhmutit

Pamje të xhiruara nga një kamera e vendosur në helmetë tregojnë një betejë të armatosur pranë Bakhmutit. Brigada e tretë e ushtrisë...

Intensifikohen luftimet në Rripin e Gazës, Izraeli vret 23 palestinezë

Militantët palestinezë hodhën qindra raketa nga Rripi i Gazës në drejtim të Izraelit të mërkurën, teksa Izraeli u kundërpërgjigj me një...

Intensifikohen luftimet në Sudan, OKB: Vendi në krizë humanitare

Luftimet u intensifikuan në kryeqytetin e Sudanit në 24 orët e fundit, me tingujt e të shtënave që u dëgjuan në...

Ashpërsohen luftimet në Sudan, disa qindra të vrarë që nga fillimi i konfliktit

Ndërsa luftimet mes ushtrisë sudaneze dhe njësisë paraushtarake Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë hyjnë në javën e tretë, më shumë njerëz...

Luftime të ashpra në Soledar, Ukraina: U vranë 100 pushtues

Më shumë se 100 ushtarë rusë janë vrarë pranë qytetit minerar Soledar, ka pohuar Ukraina. Zona, në lindje të vendit, është përfshirë...

“Toka është mbuluar me kufoma”- Zelensky rrëfen luftimet e ashpra në Soledar

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka zbuluar detaje në lidhje me luftimet e ashpra që po zhvillohen në lindje të Ukrainës. Në...

Shqipëria do e blejë shtrenjtë energjinë, BERZH: 3.3% rritje ekonomike

Pasojat e luftës Rusi-Ukrainë do të ndihen gjatë, në vendin tonë. BERZH është institucioni i parë që rishikon me ulje rritjen...

Polonia anulon ndeshjen me Rusinë

Polonia nuk do të luajë eleminatoret e Kupës së Botës 2022 me Rusinë në Moskë më 24 mars për shkak të...

Luftime 4 km larg godinës së Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës

Mbrëmë ka pasur luftime në një pjesë të autostradës ‘’Prospekt Peremohy’ afër qendrës së Kievit. Në një video të publikuar në Twitter...