lulzim basha

“Tensionet në kryesi të patolerueshme”, Korreshi zbardh takimin me Lulzim Bashën

Deputeti Saimir Korreshi ka zhvilluar një takim me ish-kreun e PD-së Lulzim Basha, ku dhe tregoi se çfarë ka diskutuar me...

Takim sekret me Ballën? Flet për herë të parë Lulzim Basha

Kryetari i dorëhequr i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha për mediat se ai nuk është takuar asnjëherë me Taulant Ballën dhe...

Basha rikthehet në parlament: Do i shërbej opinionit publik

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha është rikthyer bnë Kuvebd ku dhe ka dhënë një deklaratë për mediat pak para se të futet. Ai theksoi...

Tensionet në kryesinë e PD-së, Basha: Nuk pati dhunë, por dënoj me forcë sjelljen

Ish-kryedemorkati Lulzim Basha ditën e sotme është rikthyet në Parlament, ku pak para hyrjes ka bërë një deklaratë për mediat. Ai foli...

Basha nga Elbasani: Uroj që arrestimi i Dakos mos të jetë njësoj si Tahiri

Lulzim Basha ka realizuar një takim me të rinjtë ne Elbasan. Ai paralelizoi fitoren e socialistëve më 14 maj me një...

Tensionet në Kryesinë e PD-së, reagon Lulzim Basha

Ish-kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas debateve të ditës së djeshme në Kryesinë e PD-së, ku për pasojë deputetja...

Gazment Bardhi: Nuk e përjashtoj rikthimin e Lulzim Bashës, ja pse e vlerësoj

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi tha në “Now me Erla Mëhillin” se nuk e përjashton rikthimin e...

“Të hapim letrat dhe të tregojmë pasurinë,” Basha: Niseni me mua dhe familjen time

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte këtë të diel në takimin me të rinjtë në Kamzë. Edhe këtë herë ai...

Petro Koçi: Basha nuk ka impakt politik, s’është personalitet që premton fitore

Deputeti socialist Petro Koçi i ftuar në Euronews Albania tha se nuk mendon se kthimi i Bashës mund të ketë një...

“Heshta kur hodhën baltë mbi mua”, Basha: Ja obligimi im pas zgjedhjeve

Ish-kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi këtë të hënë një takim me të rinjtë e Durrësit. Duke bërë një analizë...

GJKKO pushon padinë e Lulzim Bashës ndaj Erion Veliajt

Gjykata e Posaçme ka pushuar padinë për shpifje të bërë nga Lulzim Basha ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Burime për Euronews Albania, bëjnë...

Ngjela: Basha kthehet nëse ia kërkon politika që ka përkrahur, PD fillon nga e para

Avokati Spartak Ngjela foli në lidhje me rikthimin e Lulzim Bashës në krye të PD-së, pasi ky i fundit zhvilloi një...

“Mos u besoni më politikanëve”, Basha-të rinjve: Duhen listat e hapura 100%

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte këtë të mërkurë në një takim me të rinjtë ku tha se listat e...

“Duam të jesh kryetari jonë”, Basha-të riut: Nuk kam nisur akoma fushatë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi pasditen e kësaj të mërkure një takim me të rinjtë demokrat. Në këtë takim...

“Një ditë e mirë për Kosovën”, Lulzim Basha: Akti i sotëm hap një faqe të re

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar me anë të një postimi në Facebook për kalimin me sukses të fazës...

“Rama ndërhyri dhe mbylli gjyqin e Bashës”, deputeti i PD: Mes tyre ka marrëveshje

Deputeti demokrat Luan Baçi tha në Euronews Albania se kryeministri Rama ka ndërhyrë për të mbyllur çështjen gjyqësore për Lulzim Bashën. Sipas...