lulzim

Kuvendi nis procedurën për zgjedhjen e Avokatit të Popullit

Kuvendi ka nisur procedurën për zgjedhjen e Avokatit të Popullit, pasi mandati 5-vjeçar i Erinda Ballancës mbaron në maj të këtij...

Berisha të tërhiqet që demokratët të bashkohen, thotë Alibeaj

Enkelejd Alibeaj mendon se në mënyrë që demokratët të bashkohen, Sali Berisha duhet të tërhiqet nga pretendimi për PD-në, ashtu siç...

Dorëheqja e Bashës, hap drejt zgjidhjes për PD, sipas avokates

Dorëheqja e Lulzim Bashës është një hap drejt zgjidhjes së situatës aktuale në Partinë Demokratike. Kështu u shpreh në emisionin Sot në...

Ambasada Amerikane: Vendimi i Bashës meriton respekt

Vendimi i Lulzim Bashës për të dhënë dorëheqjen nga kryetar i PD-së meriton respekt. Kështu deklaroi Ambasada Amerikane përmes një reagimi në...

Lulzim Basha jep dorëheqjen nga kryetar i Partisë Demokratike

Lulzim Basha ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike. "Kam vendosur të hedh një hap pas duke u dorëhequr...

Agron Shehaj: Prioritet bashkimi i PD

Agron Shehaj thotë se prioriteti i Partisë Demokratike në këto momente është bashkimi. Për të, të gjithë janë të rëndësishëm brenda PD-së,...

Haxhiu: Basha të largohet nga PD bashkë me Gridën dhe Salianjin

Lulzim Basha duhet të largohet nga PD, por jo i vetëm. Bashkë me të duhet të largohen edhe Salianji, Duma, Gjekmarkaj,...

Do bëj çfarë kam në dorë për bashkimin e PD-së, thotë Basha

Jam në dispozicion të zgjidhjes së çdo forme për bashkimin dhe të mirën e Partisë Demokratike. Kështu u shpreh Lulzim Basha...

Basha në mbledhjen e grupit: I hapur për çdo zgjidhje për të mirën e partisë

“I hapur për çdo zgjidhje dhe çdo hap për të mirën e PD, edhe të atyre që na votuan, edhe të...

Jemi në proces reflektimi për një PD të fortë e të bashkuar, thotë Basha

Lulzim Basha tha se Partia Demokratike është “në proces reflektimi”, i cili nisi që pas zgjedhjeve të pjesshme vendore, dhe se...

Hetimet për inceneratorët, Basha: Janë vjedhur miliona euro

Komisioni Hetimor për Inceneratorët në javën e parë të marrjes së dëshmive provoi se si janë vjedhur miliona euro të shqiptarëve...

Basha reagon pas dënimit të Tahirit

Pas dënimit nga Gjykata me 3 vite e 4 muaj burg për Saimir Tahirin, ka reaguar kreu i PD-së Basha ku...