lum

Gërryenin basenin e lumit Zezë, 3 persona të shpallur në kërkim

Disa shtetas që gërryenin basenin e lumit Zezë, në fshatin Verjon, Fushë Krujë, për të marrë inerte nga lumi janë shpallur...

Lumi Drina në Bosnjë dhe Hercegovinë ‘pushtohet’ nga mbetjet, asnjë mbrojtje

Ky nuk është një grumbullim plehrash por është lumi Drina në Lindje të Bosnje Hercegovinës i cili është pushtuar nga mbeturina. Tonelata...

Rrëmbyen 70 turistë në shenjë proteste, banorët në Peru kundër qeverisë

Indigjenët në rajonin e Amazonës në Peru kanë rrëmbyer një grup turistësh prej 70 personash, peruan dhe të huaj, për të...

Ura që lidh shtetet baltike, projekti kushton 64 milionë euro

Një shenjë rrugore në lumin Lituanez, Neris shënon fillimin e punimeve për ndërtimin e urës më të gjatë hekurudhore që lidh...