lundruese

Policia kufitare sekuestron 20 mjete lundruese nga Vlora në Durrës

Policia kufitare ka ushtruar kontrolle në të gjithë hapësirën ujorë të vendit me qëllim parandalimin e incidenteve me pasoja për jetën...

Në bordin e librarisë lundruese, 13-vjeçari punon si vullnetar prej një viti

Të lësh punën, shkollën dhe gjithçka që të lidh me jetën në tokë dhe të nisesh si vullnetar në librarinë më...

Bllokimi mjeteve ujore, Xhameta: Tek ne jo, në Jug edhe mund të jetë shkelur ligji

Skerdilajd Xhameta, përfaqësues i mjeteve sportive ujore që operon në zonën e Durrësit tha se inspektimet nga policia ka pasur gjatë...

Aksion nga Velipoja në Ksamil, bllokohen 200 jet ski dhe gomone

Prej ngjarjes së rëndë në plazhin e Potamit policia është në aksion në të gjithë vijën bregdetare, nga Velipoja në Ksamil, për...

Nuk respektohet ligji, mjetet lundruese duhet të rrinë 300 m larg bregut

Në vitin 2019 qeveria do të miratonte një vendim ku përcaktoheshin kushtet dhe kriteret e ushtrimit të një stacioni plazhi. Në nenin...

TEC-et lundruese të Vlorës nuk do e ndotin mjedisin, pretendon zyrtari

Dy anijet për prodhim energjie të marra me qira nga qeveria do të jenë të ankoruara në një zonë pa turistë...