lungomare

Trafik në Lungomare, fundjava e parë e gushtit rikthen pushuesit në Jug

Kjo fundjavë e parë e gushtit ka rikthyer sërish trafikun e rënduar në rrugët e qytetit të Vlorës. Të gjithë drejt bregdetit...

Qeveria parashikon të ndërtojë ‘Lungomare’ në Durrës

Qeveria dhe Bashkia e Durrësit pritet që të nisin punën për ndërtimin e një shëtitoreje buzë detit nga Ura e Dajlanit...