Lushnjë

Flakë masive në Lushnjë, ndihmë edhe nga zjarrfikësit e Fierit

Një zjarr masiv ka rënë këtë të enjte në Konjat të Lushnjës. Ngjarja ka ndodhur pranë aksit nacional Lushnjë-Rrogozhinë. Si pasojë e...

Zjarr në fushën e mbetjeve në Lushnje, pranë ndodhen disa banesa

Një zjarr ka rënë pranë fushës së mbetjeve urbane në Lushnje. Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se zjarri ka rënë...

Përfshihet nga flakët banesa në pallatin në Lushnjë, evakuohen banorët

Një zjarr ka përfshirë katin e parë të një pallati në qendër të qytetit të Lushnjës. Si pasojë e flakëve është...

Aksident në aksin Fier-Lushnjë, makina përplaset me autobusin e pasagjerëve

Një aksident ka ndodhur paraditen e kësaj të hëne në aksin Fier-Lushnjë, ku një automjet tip "Benz" ka përplasur nga mbrapa...

EMRI|U kap në hotel duke pirë kokainë, kush është 35-vjeçari që plagosi 2 vëllezërit

Gert Latifi quhet 35-vjeçari, banues në Lushnjë që pas një konflikti për motive të dobëta plagosi me thikë dy vëllezër në...

Plagosi 2 vëllezër në Tiranë dhe u fsheh në një hotel në Lushnjë, arrest 35-vjeçarit

Pas disa orësh ndjekje intensive policia ka arrestuar një 35-vjeçar, banues në Lushnjë i cili akuzohet se ka goditur me thikë...

Zjarret në vend, ministri Taulant Balla inspekton vatrat e zjarrit në Lushnje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka inspektuar këtë të enjte vatrat e zjarrit në Lushnje. Ai është shprehur se zjarrvënia është vepër...

Makina në Lushnje merr flakë në ecje, shpëtojnë mrekullisht familjarët

Një automjet tip “ BMW” ka marrë flakë në ecje në autostradën Lushnje Fier, në afërsi të vendit të quajtur “...

Tentuan të vidhnin banesën në Lushnjë, kapen brenda oborrit dy persona të maskuar

Dy persona të maskuar dhe armatosur janë kapur në oborrin e një banese në fshatin Bubullimë, në Lushnjë, ndërsa tentuan të...

Tentoi të vidhte para në postë, në pranga 32-vjeçari në Lushnje

Një 32-vjeçar është arrestuar në Lushnje pasi tentoi të vidhte para në zyrën postare të fshatit Gorre. I riu i identifikuar si...

Mbyllet procesi i numërimit në Bashkinë e Lushnjës, shpallet fituesi

Kandidatja e Partisë Socialiste Eriselda Sefa ka mundur të fitojë Bashkinë e Lushnjës. Sefa ka siguruar 62.66% të votave, kundrejt kandidatit të...

Kamzë e Lushnjë| Qytetarët shkojnë për të votuar dhe largohen, nuk punojnë pajisjet

Në Pallatin e Kulturës në Bashkinë Kamzë, nuk ka nisur ende votimi elektronik për shkak se nuk po bëhet dot konfigurimi...

E trishtë| Përmbyset zetori, ndërron jetë fermeri në Lushnjë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të enjte në fshatin Dushk Sektor, në zonën e Lushnjës, ku një 55-vjeçar ka...

Balluku inspekton ujësjellësin e ri të Lushnjës: Pagat do rriten dhe për këtë sektor

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, inspektoi këtë të premte ujësjellësin e ri në Lushnjë. Në fjalën e saj gjatë inspektimit...

Aksident me vdekje në Lushnjë, Benz-i “fluturon në ajër” çiklistin

Një aksident me vdekje ka ndodhur mesditën e kësaj të enjteje në Lushnjë në vendin e quajtur "Stan Karbunarë". Bëhet me dije...

Aksident me vdekje në Lushnjë, karrotreci përplas këmbësorin

Një person ka humbur jetën në një aksident të ndodhur në orët e para të mëngjesit të së hënës në aksin...